Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Požádejte Google, aby znovu prohledal vaše adresy URL

Používáte hostovanou platformu pro správu obsahu (například Blogger nebo WordPress)? Ve většině případů platforma odesílá váš nový obsah do vyhledávačů automaticky. Podívejte se na články podpory vaší platformy.

Pokud jste nedávno přidali nebo změnili stránku na svém webu, můžete požádat společnost Google o opětovné zaindexování stránky některou z metod uvedených zde. Nemůžete požádat o indexaci adres URL, které nespravujete.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Procházení může trvat několik dní až několik týdnů. Buďte trpěliví a sledujte průběh pomocí zprávy o stavu indexování nebo nástroje Kontrola URL.

Žádost o procházení nezaručuje, že k zařazení do výsledků vyhledávání dojde okamžitě nebo dokonce vůbec. Naše systémy upřednostňují rychlé zařazení kvalitního a užitečného obsahu.

Použijte nástroj pro kontrolu adres URL (jen několik adres URL)

Chcete-li požádat o procházení jednotlivých adres URL, použijte nástroj Kontrola URL. Abyste mohli požádat o indexaci v nástroji Inspekce URL, musíte být vlastníkem nebo mít plné oprávnění do Google Search Console.

Mějte na paměti, že pro odesílání jednotlivých adres URL je stanovena kvóta a vícenásobné vyžádání indexace stejné adresy URL nezajistí její rychlejší procházení.

Odeslání mapy stránek (mnoho adres URL najednou)

Pokud máte velké množství adres URL, odešlete mapu stránek. Mapa stránek je pro Google důležitým způsobem, jak zjistit adresy URL na vašem webu. Může být velmi užitečná, pokud jste web právě spustili nebo jste nedávno provedli přesun webu. Mapa stránek může také obsahovat další metadata o alternativních jazykových verzích, videích, obrázcích nebo stránkách specifických pro novinky.

Překlad, odborná a obsahová korektura: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje

  1. Ask Google to Recrawl Your Website | Google Search Central  |  Documentation  |  Google Developers. Google for Developers – Software Development Guides, Tools & More  |  Google Developers [online]. Dostupné z: https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/ask-google-to-recrawl

Související články

Základy vyhledávání

Základy SEO

Procházení a indexování

Ranking a možnosti zobrazení ve výsledku vyhledávání

Monitorování a odstraňování chyb

Průvodce pro konkrétní stránky

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit