Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Začněte se službou Search Console

Google Search Console je nástroj od Googlu, který každému, kdo má webové stránky, pomůže pochopit, jak si vedou ve vyhledávání Google a co může udělat pro zlepšení svého vzhledu ve vyhledávání, aby na své webové stránky přivedl relevantnější návštěvnost.

Search Console poskytuje informace o tom, jak Google prohledává, indexuje a obsluhuje webové stránky. To může majitelům webových stránek pomoci sledovat a optimalizovat výkon ve vyhledávání.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Není nutné se do nástroje přihlašovat každý den. Pokud Google na vašem webu najde nové problémy, obdržíte z nástroje Search Console e-mail s upozorněním. Přibližně jednou za měsíc nebo při změnách obsahu webu byste však měli svůj účet zkontrolovat, abyste se ujistili, že jsou data stabilní. Další informace o správě webu pomocí služby Search Console.

Chcete-li začít, postupujte podle následujících kroků:

  1. Ověřte vlastnictví webu. Získejte přístup ke všem informacím, které konzola Search Console zpřístupňuje. Další informace o tom, jak ověřit vlastnictví webu.
  2. Ujistěte se, že Google vaše stránky najde a přečte. Index coverage report vám poskytne přehled všech stránek, které Google na vašem webu indexoval nebo se je pokusil indexovat. Projděte si dostupný seznam a pokuste se opravit chyby a varování na stránkách.
  3. Zkontrolujte chyby v použitelnosti pro mobilní zařízení, které Google na vašem webu našel.Přehled použitelnosti v mobilních zařízeních zobrazuje problémy, které mohou ovlivnit zážitek uživatelů při prohlížení vašich stránek na mobilním zařízení.
  4. Zvažte odeslání mapy stránek do služby Search Console. Stránky z vašeho webu může Google objevit i bez tohoto kroku. Odeslání mapy stránek prostřednictvím služby Search Console však může objevení vašich stránek urychlit. Pokud se ji rozhodnete odeslat prostřednictvím tohoto nástroje, budete moci sledovat informace, které s ní souvisejí. Další informace o sestavě Sitemap.
  5. Sledujte výkonnost svého webu. Přehled o výkonu vyhledávání ukazuje, jakou návštěvnost získáváte z vyhledávání Google, včetně rozdělení podle dotazů, stránek a zemí. U každého z těchto členění můžete sledovat trendy zobrazení, kliknutí a dalších metrik.

Podrobný přehled a návod jak pracovat s Google Search Console naleznete v článku Google Search Console: Kompletní návod, triky, postupy pro 2023.

Překlad, odborná a obsahová korektura: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje

  1. How To Use Search Console | Google Search Central | Documentation | Google for Developers. (n.d.). Google for Developers. [online]. Dostupné z: https://developers.google.com/search/docs/monitor-debug/search-console-start
Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit