Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

AMP v pokynech pro vyhledávání Google

Všechny pokyny pro přizpůsobení webu vyhledávači Google platí i pro AMP. Tento dokument obsahuje další pokyny, které jsou specifické pro AMP ve vyhledávání Google. Chcete-li se o AMP ve vyhledávání Google dozvědět více, přečtěte si příručku pro vývojáře.

  • Vaše stránka AMP musí dodržovat specifikaci AMP HTML. Pokud teprve začínáte, přečtěte si, jak vytvořit svou první stránku AMP HTML.
  • Uživatelé musí mít možnost zobrazit stejný obsah a provést stejné akce na stránkách AMP jako na odpovídajících kanonických stránkách, pokud je to možné.
  • Vaše schéma adres URL AMP dává uživateli smysl.

Pokud je například vaše kanonická stránka example.com/giraffes, hostujte AMP někde, jako je amp.example.com/giraffes nebo example.com/amp/giraffes, a ne na adrese test.com/giraffes. Je to proto, že když uživatelé kliknou na odkaz na vaši stránku AMP z vyhledávače Google, je adresa URL AMP pro uživatele viditelná v prohlížeči (jako každá webová stránka) a zobrazení adresy URL, která s vaší hlavní webovou stránkou vůbec nesouvisí, může být pro uživatele matoucí.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

  • Vaše stránka AMP musí být validní, aby stránky fungovaly pro uživatele podle očekávání a mohly být zahrnuty do funkcí souvisejících s AMP. Stránky s neplatným AMP nebudou mít nárok na některé funkce vyhledávání.
  • Pokud na stránku přidáváte strukturovaná data, ujistěte se, že dodržujete zásady pro strukturovaná data.

Další témata AMP

Následující témata popisují práci s AMP a jeho fungování ve vyhledávání Google.

Témata 
Pochopení fungování AMP ve výsledcích vyhledávání Přečtěte si, jak se AMP zobrazuje ve výsledcích vyhledávání Google.
Vylepšení obsahu AMP pro vyhledávání Google Zjistěte, jak vylepšovat a sledovat stránky AMP.
Ověření obsahu AMP pro vyhledávání Google Tento článek obsahuje tipy a rady, jak validovat stránky AMP.
Odstranění stránek AMP z vyhledávání Google Přečtěte si, jak odstranit stránky AMP z vyhledávání Google.

 

Nejčastější dotazy

Jsou stránky AMP určeny pouze pro mobilní zařízení?

Ne. Protože stránky AMP lze zobrazit na všech typech zařízení, vytvořte stránky AMP s responzivním designem.

Jak vypadá AMP na počítači?

Stránky AMP se zobrazují stejně dobře na obrazovkách mobilních telefonů i stolních počítačů. Pokud AMP podporuje všechny funkce, které potřebujete, můžete zvážit vytvoření svých stránek jako samostatných stránek AMP, abyste mohli podporovat návštěvníky stolních počítačů i mobilních zařízení pro stejnou stránku. AMP na desktopu však nezíská funkce specifické pro vyhledávání ve výsledcích vyhledávání Google.

Pokud vás zajímá Google vyhledávání přečtěte si také článek Podrobný průvodce fungováním vyhledávání Google, kde se dozvíte podrobnosti o procházení, indexování i výsledcích vyhledávání.

Překlad, odborná a obsahová korektura: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje

  1. Guidelines for AMP on Google Search | Google Search Central  |  Documentation  |  Google for Developers. Google for Developers – from AI and Cloud, to Mobile and Web [online]. Dostupné z: https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/amp

Související články

Základy vyhledávání

Základy SEO

Procházení a indexování

Ranking a možnosti zobrazení ve výsledku vyhledávání

Monitorování a odstraňování chyb

Průvodce pro konkrétní stránky

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit