Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Uživatelský agent Google Read Aloud

Google-Read-Aloud je uživatelský agent pro službu Google Read Aloud. Tato služba umožňuje čtení webových stránek pomocí převodu textu na řeč (TTS). Tato služba se aktivuje, když má koncový uživatel povolenou TTS a navštíví stránku. Službu Read Aloud využívají služby Google Go, Google Read it, Read Aloud v aplikaci Google a další služby Google pro převod textu na řeč.

Frekvence a chování při procházení

Služba Google Read Aloud se spouští na základě požadavku uživatele. Služba Google Read Aloud šetří šířku pásma ukládáním výsledků stránek do mezipaměti, ale i tak se může stát, že se na danou stránku zobrazí více požadavků.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Služba Google Read Aloud není webový crawler: aktivuje se na žádost uživatele a nesleduje odkazy. Uživatelský požadavek na poslech webové stránky může, ale nemusí vést k návštěvě stránky v závislosti na tom, zda byla stránka načtena nedávno.

Zabránění přístupu k obsahu pomocí služby Google Read Aloud

Vzhledem k tomu, že Google Read Aloud je iniciováno uživatelem, nikoliv výsledkem automatického procházení webu, nemůžete se tomu bránit pomocí souboru robots.txt. Chcete-li službu Google Read Aloud zcela odmítnout, použijte metaznačku nopagereadaloud:

<meta name=“google” content=“nopagereadaloud”>

Chcete-li zabránit hlasitému čtení placeného obsahu, použijte strukturovaná data pro předplacený a placený obsah. Ujistěte se, že je vlastnost isAccessibleForFree nastavena na hodnotu False.

Co je to agent google-speakr?

Agent google-speakr je starší, zastaralá verze uživatelského agenta. Aktuální název uživatelského agenta je Google-Read-Aloud.

Překlad, odborná a obsahová korektura: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje

  1. Google Read Aloud User Agent | Google Search Central  |  Documentation  |  Google for Developers. Google for Developers – from AI and Cloud, to Mobile and Web [online]. Dostupné z: https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/read-aloud-user-agent

Související články

Základy vyhledávání

Základy SEO

Procházení a indexování

Ranking a možnosti zobrazení ve výsledku vyhledávání

Monitorování a odstraňování chyb

Průvodce pro konkrétní stránky

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit