Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Janko Januška, Spotibo

„Poptávka po SEO službách je obrovská a myslím, že to stačí prostě dělat dobře a snažit neustále se posouvat dál. Ten, kdo dokáže zajistit dobré SEO a dá o sobě trochu vědět, nebude mít o poptávky nouzi.“ Janko Januška, majitel SEO agentury Spotibo, se ve světě algoritmů pohybuje s obratností leteckého pilota. Jeho příběh je… Detail článku »

Jak na základní technickou analýzu webu?

Ať už v Collabimu připravujete nový projekt, nebo jen revidujete stávající – je dobré začít základním technickým auditem stránek. Protože než se případně pustíte do samotného obsahu, vyplatí se zkontrolovat, zda jsou stránky vůbec indexované a jestli na nich není nějaký problém technického rázu. Na stránkách, které nejsou zaindexované, by totiž optimalizace obsahu byla v… Detail článku »

TOP nástroje na analýzu webu

Pokud potřebujeme zjistit kondici webové stránky nebo se chystáme na optimalizaci, je důležité zjistit, v jakém stavu se web nachází. K tomu nám pomůže analýza webu. Analýzou webu zjistíme aktuální nedostatky, které budeme chtít dále řešit. S webovou analýzou se samozřejmě můžeme setkat i při jiných aktivitách než je samotná optimalizace pro vyhledávače (SEO). Například:… Detail článku »

Karol Veleba, Effectix.com

Karol Veleba, stavební inženýr, který postavil digitální impérium. Nikdy nepostavil žádnou budovu, ale jako spolumajitel česko-slovenské agentury Effectix, ve které pracuje devadesát lidí, nepochybně postavil něco mnohem většího. Tento rodák z Bratislavy opustil v počátcích své kariéry svou domovinu a usadil se v Praze, kde také potkal svou budoucí manželku. Spolu žijí již patnáct let… Detail článku »

Michal Binka, SEOPRAKTICKY.cz

“Příběh agentury SEOPRAKTICKY.cz je z velké části o pracovitosti a vytrvalosti. Za poslední rok se jeden osamělý freelancer rozrostl v agenturu o sedmi lidech, s jasnou dlouhodobou strategií a stálými klienty. Naším cílem je být nejlepší v oboru, což není snadná ani rychlá cesta, ale dává nám z dlouhodobého hlediska největší smysl.“ Michal Binka se… Detail článku »

Jak připravit dataset klíčových slov

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pustit do analýzy klíčových slov, bude třeba připravit základní dataset s vhodnými výrazy. Ty následně můžete rozšířit o další související fráze, abyste měli zmapováno co nejvíce klíčových slov a jejich variací. Jakmile svůj dataset obohatíte o další související fráze, budete mít k dispozici obsáhlý seznam slov, se kterým pak můžete… Detail článku »

Jak najít ideální cílové stránky pro web?

Pokud si vyplňujete vlastní cílové stránky na přehledu klíčových slov, možná se vám už někdy stalo, že jste si nebyli jisti, která stránka by měla cílit na některé ze slov. V tomto ohledu vám však může pomoci analýza Pozice a hledanost. Přes tuto analýzu totiž můžete šikovným trikem najít ideální cílové stránky vašeho webu, které… Detail článku »

Jak pracovat s filtry na přehledu klíčových slov

Filtrování je šikovnou pomůckou, jak si zobrazit výsledky se specifickými parametry. Filtry jsme si už částečně představili v článku o tom, jak pracovat se štítky. Nyní se na filtrování podíváme podrobněji. Osnova: Typy filtrů Vyhledávací pole Filtry štítků Filtry klíčových slov Filtry pozic Filtry cílové stránky Kombinace filtrů Hledanost + pozice Štítky + hledanost +… Detail článku »

Název a ikona stránky ve vyhledávání Google

V listopadu 2022 Google uvedl do provozu novinku – ve vyhledávání se nad titulky jednotlivých výsledků začal zobrazovat název a ikona stránky, tak aby bylo na první pohled patrné, k jakému webu se příslušná stránka vztahuje. Do té doby se u výsledků ve vyhledávání zobrazovala pouze URL adresa stránky, title a meta description. Toto vylepšení však… Detail článku »

IP adresa: Co to je IP adresa a jak zjistím svoji IP adresu

Internet je nekonečný svět informací, a když potřebujete najít konkrétní zařízení nebo službu na této globální síti, hledáte pomocí IP adres. IP adresa, neboli Internet Protocol adresa, je základním kamenem komunikace na internetu. V tomto článku se zaměříme na to, co IP adresa je, na co je dobrá a jak se používá při vyhledávání na… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit