Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Influenceři v ČR: Kdo má nejlepší influencer marketing na českém internetu

🔍Pozn.: Tenhle článek vychází z teze: nejvíc hledání influenceři mají nejlepší influencer marketing. Při sběru dat jsme vycházeli z webu antiyoutuber.cz, který pojednává o influencerch na českém internetu. Slovo influencer patří do slovníku moderního člověka 21. století stejně jako slovo internet. Navzdory tomu, že jde o fenomén dnešní doby, i v minulosti bychom nalezli postavy, které by… Detail článku »

Lidé se také ptají (dříve Lidé také hledají)

Určitě jste si všimli, že Google se často chová jako vás dobrý spolužák při zkoušení – vždy vám napoví. Ve vyhledávaní neboli v SERPu Google svým uživatelům pomáhá i funkcemi, díky jakým vám odpoví i na otázky, které jste nevěděli, že vás zajímají. Určitě jste už zaznamenali funkci Lidé se také ptají, která nahradila dřívější… Detail článku »

Co je a jak funguje Affiliate marketing

Affiliate marketing je online marketingová strategie, při níž společnosti (často e-shopy nebo poskytovatelé služeb) odměňují třetí strany (affiliate partnery, často bloggery, influencery, nebo jiné weby) za doporučení zákazníků nebo návštěvníků, které tito partneři přivedou prostřednictvím svých marketingových kanálů. Jak affiliate marketing funguje Registrace: Osoba nebo společnost, která chce propagovat produkt nebo službu (tzv. affiliate partner),… Detail článku »

Google PageRank a S-rank z hlediska SEO

Jak PageRank vznikol a vyvíjel se Google PageRank je algoritmus, který byl vyvinut Larrym Pagem a Sergejem Brinem, zakladateli společnosti Google, v roce 1996, když oba studovali na Stanfordské univerzitě. PageRank byl jedním z prvních algoritmů, který se snažil kvantifikovat popularitu webových stránek na základě kvality a množství odkazů, které na ně vedly. Základní princip… Detail článku »

Nejlepší AI chatboty a alternativy k ChatGPT

ChatGPT si na poli chatbotů uzmul největší porci pozornosti a pro mnohé se stal synonymem umělé inteligence. Pokud ale jeho služeb využíváte, víte, že není bez chybičky. Občas padá z důvodu přetíženosti, některé úkoly mu až tolik nejdou a je omezen znalostmi končícími rokem 2021. Proč tedy nevyzkoušet alternativy, které ChatGPT v některých ohledech překonávají?… Detail článku »

TOP 10 webů pro stahování fotek i obrázků zdarma

Podle čeho vybrat fotobanku Existuje skutečně mnoho stránek, které nabízí placené i neplacené obrázky. Může se stát, že budete zahltěny možnostmi, proto jsme pro vás připravili praktický přehled těch nejlepších fotobanek. Při samotném výběru webu se doporučujeme soustředit především na bezpečnost fotografií (i těch, které jsou nabízené zdarma), také na jejich kvalitu, rozmanitost a velikost… Detail článku »

Google Analytics 4 (GA4): Kompletní průvodce a návod pro rok 2023

Google Analytics 4 (GA4) je nová verze analytické platformy Google Analytics, která nahradila Universal Analytics (UA). GA4 je založena na modelu událostí a kontextů, který mnohem více flexibilnější a umožňuje lepší pochopení chování uživatelů a připojení ostatních služeb. Co je Google Analytics 4? Jednoduše řečeno, Google Analytics 4 funguje jako univerzální analytický nástroj, který vám… Detail článku »

Looker studio (dříve Google Data Studio): návod, tipy

Looker studio dříve Google Data Studio funguje jako efektivní online nástroj pro převod dat do vizuálních informativních sestav a dashboardů. Původně vzniklo v roce 2016 jako Google Data Studio, ale v říjnu 2022 Google tento nástroj přejmenoval na Looker Studio. Tyto dva produkty fungovali zpočátku samostatně. Google Data Studio bylo levnou možností při propojení zdrojů… Detail článku »

Zkracovače URL: tipy na nejlepší zkracovače odkazů

URL je zkrácená forma pro Uniform Resource Locator, URL webu je umístění konkrétního webu, stránky nebo souboru na internetu. Každá adresa URL se skládá z několika částí a způsob, jakým je vytvořena ta vaše, bude mít různé dopady na zabezpečení vašeho webu a optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Při tvorbě obsahu jste se už jistě setkali… Detail článku »

WHOIS: Jak najdu vlastníka domény, nejlepší nástroje

WHOIS neboli Who is je databáze, kde naleznete seznam všech registrovaných domén. Když chcete získat konkrétní informace pro doménu nebo IP adresu, ale WHOIS je možné používat i jako kontrolní nástroj pro cizí domény, ale i pro tu vaši. Informace z WHOIS mohou být použita na různá účely. Správci sítě používají vyhledávaní WHOIS i k identifikaci a… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit