S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Pozor na https! Google operátor info: nevrací vždy to, co čekáte

Dnes jsme zaregistrovali poměrně zajímavé chování u operátoru info: u vyhledávače Google. Tento operátor používáme v případě Jednorázové analýzy – zjištění stavu indexace stránek. Ne vždy totiž vrátí to, co čekáte. Zejména v případě https a http se někdy chová takto: Je vidět, že na oba dotazy, jak na http, tak https, vrací, že má… Detail článku »

Jak správně řešit webovou filtraci z pohledu SEO?

Filtrace neboli fasetová navigace Co to je filtrace? Jak vytvořit a nastavit filtraci správně? (z hlediska SEO) Tvorba filtrů a optimalizace těch důležitých … to a ještě více se dozvíte ve článku, který zpracoval pan Pavel Ungr. Snaží se vysvětlit, na základě jeho letitých zkušeností, jak správně vytvářet a nastavovat filtrace.   Nezapomeňte si také přečíst… Detail článku »

Přehledné a kvalitní čtení + vás něco naučí!

Jmenuje se Michal Majgot a dostal nápad hodný sdílení. (Také si od našeho příspěvku slibujeme, že odteď se mu případně ještě více nebude chtít upustit od tohoto projektu)   Online studovna! Blog a vzdělávací kurz v jednom.. Pokud nemáte rádi nepřehledné blogy, placení za nekvalitní školení a zároveň rádi čtete a učíte se nové věci,… Detail článku »

Vyhledávací algoritmus změněn? Nebo si Google jenom hraje..

Na různých SEO skupinách se začínají objevovat komentáře typu: „Moje návštěvnost stránky se změnila během jednoho dne z 50 tisíc na 35 tisíc! Nejde o problém s rychlostí stránek, jelikož všechny stránky se načítají pod 3 sekundy.. Největší propad za celý rok!“ a další.. „Ano, moje hlavní stránka ztratila všechny první pozice.. Hra skončila.„ Google potvrdil… Detail článku »

Proč se zabývat rychlostí webu?

Jak je některým určitě známo, Google se začal zajímat o rychlost webových stránek na mobilních zařízeních. Nejspíše to nezasáhne jenom webové stránky na mobilech, jelikož existuje mobile-first indexing. (Google primárně hodnotí webové stránky podle mobilní verze) Přišlo nám tedy dobré, aby naši čtenáři věděli jak s touto informací naložit. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli,… Detail článku »

Google zrušil ruční indexování stránek!

Ještě včera bylo možné, bez jakéhokoliv vlastnění účtu, přidat jednotlivé webové stránky k indexaci a urychlit tak celkový proces. Nyní se zdá, že Google tento postup zrušil. Jak Google na obrázku níže píše, můžete přidat svoji Sitemapu a vyčkat, až Google robot přijde na váš web.   Druhá varianta vyžaduje vytvoření účtu v Google Search… Detail článku »

Nová verze příručky od Google

Ve včerejších ranních hodinách Google vydal svojí novou verzi příručky pro své testery kvality stránek. Lidé, kteří vytvářejí webové stránky a zajímají se o jejich umístění ve vyhledávači Google, si můžou například odnést užitečné rady o tom, na co si dávat pozor a jak postupovat pro lepší kvalitu a hodnocení stránek. Google sám upozorňuje, že… Detail článku »

Jsou štítky z pohledu SEO důležité, či nikoliv?

V posledních dnech se na pomyslném písečku SEO specialistů rozvedla zdánlivě jasná tématika, kterou evidentně vidí někteří lidé opačně, než ti druzí.   O co jde? Co se řeší? A kdo má pravdu? Článek s jasnou zprávou v titulku – „Používáte štítky na obsahových webech? Blázni!“ se staví ke štítkům spíše negativně a jejich používání v… Detail článku »

Jak hromadně Googlu říci „tady jsem!“

V Collabimu jsme řešili jednu velice zajímavou záležitost. Potřebovali jsme zaindexovat velké množství webových stránek, o kterých Google nevěděl. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli věnovat pár minut hledání, která varianta bude ta nejrychlejší, nejjednodušší a celkově nejefektivnější. Po chvilce jsme měli výsledek. No a jelikož se rádi dělíme o naše nové poznatky s okolím,… Detail článku »

Změna URL adres pro Google obrázky

Každý den miliony lidí prochází Google obrázky pro vizualizaci svého hledání a procházení. No a v následujících dnech a týdnech se bude měnit sledování Google obrázků. Pro více informací o tomto tématu necháváme zde odkaz, který vede na oficiální zprávu od Google. A proč se vůbec zabývat obrázky a případně je správně nastavit? Pro nalezení odpovědí mrkněte… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit