Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Výsledky vyhledávání Google za poslední měsíc značně kolísají

Už jsou to tři měsíce, co Google vydal obrovský Core update, který zahrnoval rozsáhlé změny algoritmu vyhledávače. Jak jsme již informovali na přelomu dubna a května – zavedení do provozu trvalo déle než obvykle – a od té doby jsme zaznamenali první dopady změn. Kromě toho, že update provázelo rozlehlé AB testování, poté, co byla… Detail článku »

Nová SERP feature ve vyhledávání

Nedávno bylo vydáno Nařízení o digitálních trzích v rámci zemí EU, které mělo mimo jiné dopad i na výsledky vyhledávání spojených s nějakou konkrétní lokalitou. Pro služby spojené s místem (např. autoservisy, kadeřnictví, občerstvení apod.), které dbají na lokální SEO, se totiž ve vyhledávání může zobrazovat i miniatura Google map. Ta je interaktivní a kromě… Detail článku »

Google přidal zásady zneužití reputace

Google zasadil další ránu všem, kdo optimalizují pouze pro vyhledávače a nikoliv pro uživatele. Nově se totiž zaměřil na tzv. “zneužití reputace webů”. Jistě jste už slyšeli o tzv. autoritě domény. Každý web má určitou reputaci a její hodnota je určována mnoha faktory, mmj. kvalitou obsahu nebo množstvím kvalitních backlinků. Ačkoliv autorita domény byla obvykle… Detail článku »

Google Search dokumentace unikla na veřejnost

Jak už jistě víte z našich předešlých zpravodajských článků, Google relevanci stránek určuje na základě různých hodnotících systémů, které dle mnoha podmínek rozhodují o pozicích ve vyhledávání. Tyto systémy pak většinou bývají předmětem pravidelných aktualizací, které Google několikrát do roka vydává. Ačkoliv společnost veřejně poskytuje určité dokumentace pro SEO – např. o tom, jak tvořit… Detail článku »

Březnový Google Core update v provozu

Před pár dny (26. dubna) jsme informovali o AB testování Googlu, které zahýbalo s výsledky SERPu. Jak jsme uváděli v článku, obrovský Core update, který Google ohlásil 5. března, stále nebyl plně zavedený v provozu. Shodou okolností ještě tentýž den Google potvrdil, že spuštění bylo finálně dokončeno. Implementace trvala celkem 45 dní, k dokončení tedy… Detail článku »

Výsledky “allintitle:” – Google opět testuje

Není to tak dlouho, co Google testoval výsledky vyhledávání. Už pár dní pozorujeme, že Google v některých chvílích opět neposkytuje počet výsledků ve vyhledávání. Situace se tak podobá případu z února tohoto roku. Další AB testování výsledků? Ukázalo se, že Google nejspíše opět testuje výsledky vyhledávání prostřednictvím AB testů. Uživatele tak rozřadí do různých instancí… Detail článku »

Březnový Google Core update a Spam update

Google se po relativně dlouhé době ohlásil s novými aktualizacemi. Naposledy informoval v listopadu 2023 o aktualizaci jádra vyhledávače a krátce poté ještě o updatu systémů pro vyhodnocení recenzních článků. Od té doby jako by se po updatech slehla zem. Po čtyřech měsících Google potvrdil hned dvě nové aktualizace a to update jádra vyhledávače a… Detail článku »

Proč Google změnil operátor “allintitle:”

Před nedávnem Google provedl změnu ve fungování operátoru “allintitle:”, kterým se dalo filtrovat výsledky vyhledávání podle toho, zda se klíčové slovo vyskytuje v titulku stránky. Tato změna vyvolala rozruch mezi SEO specialisty a majiteli webových stránek, kteří využívali tento operátor k optimalizaci obsahu svých stránek. Důvodem, proč Google provedl tuto změnu, je pravděpodobně snaha o… Detail článku »

Změna v operátoru “allintitle:” na Google?

Odlišné fungování operátoru “allintitle” V posledních dnech jsme zaznamenali, že operátor “allintitle:” začal fungovat trochu jiným způsobem, než tomu bylo doposud. Tento operátor vždy sloužil k zobrazení výsledků ve vyhledávání, které obsahují v titulku stránky (tzn. mezi značkami “<title>” a “</title>“) příslušnou frázi. Na Googlu však pravděpodobně došlo k úpravám, jelikož tento operátor nyní zobrazuje… Detail článku »

Průměrné Google CTR pro rok 2024 – opět žádná sláva

Zajímaly vás CTR studie z předchozích let? Pak je najdete zde: CTR studie v ČR – 2018 CTR studie v ČR – 2020 CTR studie v ČR – 2022 Po dvou letech jsme opět zrevidovali naši CTR studii, abychom vám přinesli co nejaktuálnější data. Dobrou zprávou je, že jsme významně rozšířili vzorek dat. Zatímco pro rok… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit