Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Průměrné Google CTR pro rok 2024 – opět žádná sláva

Zajímaly vás CTR studie z předchozích let? Pak je najdete zde: CTR studie v ČR – 2018 CTR studie v ČR – 2020 CTR studie v ČR – 2022 Po dvou letech jsme opět zrevidovali naši CTR studii, abychom vám přinesli co nejaktuálnější data. Dobrou zprávou je, že jsme významně rozšířili vzorek dat. Zatímco pro rok… Detail článku »

Listopadový Google update recenzí

Je to pár dní, co jsme informovali ohledně poslední aktualizace algoritmu jádra vyhledávače. K té došlo 2. listopadu 2023. Google v posledních pár měsících provedl mnoho úprav a vydal řadu updatů, mezi nimiž bylo i několik aktualizací jádra vyhledávače. Kompletní historii updatů si případně můžete prohlédnout na status.search.google.com. Od konce léta tak mohlo docházet k… Detail článku »

Listopadový Core Update Google

Pomalu se blíží konec roku a Google opět vydává nový Core update. Aktualizace byla ohlášena 2. listopadu 2023. Google tak navazuje na předešlou aktualizaci algoritmu vyhledávače, kterou vydal před měsícem. Předchozí aktualizaci jádra Google ohlásil 5. října, kompletní zavedení bylo dokončeno o čtrnáct dní později, tedy 19. října. O této aktualizaci jsme informovali skrze naše… Detail článku »

Dva říjnové updaty Google

První polovina roku 2023 byla z hlediska aktualizací poměrně slabá. Google vydal jen několik málo updatů, alespoň ve srovnání s rokem 2022. Společnost se však pravděpodobně připravovala na velké úpravy, které představila až v závěru léta. Právě na konci léta jsme zaznamenali několik případů jevu, který je obecně znám jako “Google Dance“, což mohlo být… Detail článku »

Zářijový update pro užitečný obsah na Googlu

Po rozsáhlé aktualizaci jádra vyhledávače neuběhl ani měsíc a Google vydává další update – nyní se po dlouhé době zaměřil na systémy pro detekci (ne)kvalitního obsahu na webových stránkách. Naposledy tyto systémy byly aktualizovány v průběhu prosince 2022, tudíž bylo jen otázkou času, kdy dojde k další aktualizaci. Co jsou systémy pro detekci (ne)užitečného obsahu… Detail článku »

Srpnový update jádra vyhledávače Google

Google se na nějaký čas odmlčel, aby se na konci sprna vrátil s novou rozsáhlou aktualizací jádra algoritmu. Tento rok se jedná o druhou velkou aktualizaci jádra vyhledávače, první rozsáhlý update Google vydal 15. března 2023. Na tomto odkazu se taktéž podrobně dočtete o tom, jak rozsáhlé aktualizace algoritmu vyhledávače fungují. Aktualizaci začal Google zavádět… Detail článku »

Nejvyhledávanější otázky na českém Googlu v roce 2023: na co se nejčastěji ptáte?

Internet je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí každodenního života, a pro mnohé z nás je prvním místem, kam se obrátíme s otázkami, obavami nebo zájmy. Ve světě neustálého přístupu k informacím se stává zajímavou otázkou, co konkrétně lidé v České republice hledají na internetu. Jak se mění naše online vyhledávání v závislosti na aktuálních… Detail článku »

Dubnový Google update recenzí

Uběhl měsíc od rozsáhlé aktualizace algoritmu jádra vyhledávače a Google již představil další update. 12. dubna 2023 Google oznámil nový update systému pro vyhodnocování recenzí. Doposud poslední verze byla vydána 21. února 2023. Co je update recenzí? Jedná se hodnotící systém, který Google používá pro vyhodnocování obsahu recenzních stránek. Díky tomuto systému Google obvykle zařazuje… Detail článku »

První aktualizace Google jádra tento rok

Uběhl půlrok, co Google zavedl dosud poslední rozsáhlou aktualizaci jádra vyhledávače. Tu začal zavádět 12. září 2022 a dočíst jste se o ni mohli v našem zpravodajství. Tzv. “Core updaty” jsou rozsáhlé a komplexní aktualizace, při nichž dochází k úpravám algoritmu vyhledávače. Smyslem těchto updatů je zajistit co nejvhodnější výsledky vyhledávání, jak uvádí sám Google…. Detail článku »

Únorový update pro Google recenze

Úvod Určitě se vám to již někdy přihodilo. Zaujal vás nějaký produkt a tak jste se snažili najít pár užitečných informací, které by vám pomohly v rozhodování. Ale vše, na co jste narazili, byl pouhý brak či mlácení prázdné slámy. Nezbývalo tedy než na produkt zanevřít, anebo to risknout a vyzkoušet jej na vlastní kůži…. Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit