Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Odstranění stránky hostované na vašem webu ze služby Google


❗Pokud stránku nevlastníte, podívejte se do části Odstranění osobních údajů ze služby Google.


Pro rychlé odstranění použijte nástroj Odstranění a odstraňte stránku hostovanou na vašem webu z výsledků vyhledávání Google během jednoho dne.

Chraňte nebo odstraňte všechny varianty adresy URL obsahu, který chcete odstranit. V mnoha případech mohou různé adresy URL odkazovat na stejnou stránku. Například: example.com/puppies, example.com/PUPPIES a example.com/petchooser?pet=puppies. Přečtěte si, jak najít správnou adresu URL, kterou chcete zablokovat.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Zajistěte trvalé odstranění

Vyřízení požadavků zadaných v nástroji pro odstranění trvá přibližně 6 měsíců. Chcete-li stránku trvale zablokovat ve výsledcích vyhledávání Google, proveďte jednu z následujících akcí:

  • Odstraňte nebo aktualizujte obsah stránky. To je nejbezpečnější způsob, jak zabránit tomu, aby se vaše informace zobrazovaly v jiných vyhledávačích, které by nemusely respektovat značku noindex. Zajistíte tím také, že k vaší stránce nebudou mít přístup další lidé.
  • Chraňte stránku heslem. Omezení přístupu ke stránce umožní správným uživatelům zobrazit vaši stránku a zároveň zabrání přístupu k ní robotovi Google a dalším webovým vyhledávačům.
  • Přidejte na stránku značku noindex. Značka noindex pouze blokuje zobrazení vaší stránky ve výsledcích vyhledávání Google. Uživatelé a další vyhledávače, které nepodporují noindex, mohou k vaší stránce stále přistupovat.

Nepoužívejte soubor robots.txt jako způsob blokování stránky. Další informace o omezeních souboru robots.txt.


Odstranění obrázku z výsledků vyhledávání

Zjistěte, jak odstranit obrázky umístěné na vašem webu z výsledků vyhledávání.

Odstraňte informace z jiných služeb Google

Chcete-li odstranit obsah z jiných vlastností Google, vyhledejte v dokumentaci nápovědy k produktu informace o tom, jak jej odstranit. Například:

Jak odstraním obsah z webu, který nevlastním?

Viz článek nápovědy Odstranění osobních údajů ze služby Google.

Překlad, odborná a obsahová korektura: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje

  1. Remove Your Site Info from Google | Google Search Central  |  Documentation  |  Google for Developers. Google for Developers – from AI and Cloud, to Mobile and Web [online]. Dostupné z: https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/remove-information

Související články

Základy vyhledávání

Základy SEO

Procházení a indexování

Ranking a možnosti zobrazení ve výsledku vyhledávání

Monitorování a odstraňování chyb

Průvodce pro konkrétní stránky

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit