Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Hlídač reklam, CTR pro rok 2024 a další aktuality

Poprvé v novém roce hlásíme novinky, které se v Collabimu od konce minulého roku udály. Od posledního hlášení uběhlo pár měsíců, nicméně mimo vánočního klidu jsme poctivě pracovali na nových vylepšeních.

Opět další zrychlení!

Snížili jsme režijní čas ručního přeměření stránek a klíčových slov. Pokud potřebujete jednorázově přeměřit klíčová slova nebo stránky, k přeměření nyní dojde výrazně rychleji, než tomu bylo doposud.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

To však není vše. Taktéž jsme zrychlili načítání záložky Collabim databáze v Průzkumníku klíčových slov. Bolestné čekání je již u konce!

Vylepšili jsme vzhled několika stránek

Abychom zlepšili uživatelské rozhraní, upravili jsme vzhled několika stránek v aplikaci. Takto jsme vyladili např. stránky Nastavení účtu, Přehled notifikací, Nástroje nebo Využití účtu. Na stránku Využití účtu jsme taktéž přidali i historii pohybu kreditů.

Grafy teoretické návštěvnosti

Pro větší přehlednost jsme na přehledu projektu rozdělili grafy teoretické návštěvnosti pro jednotlivé vyhledavače.

Nyní má tedy každý vyhledávač vlastní graf a křivky na časové ose tak vypadají přehledněji.

Napojení nového API klíče do Looker Studia

Za dobu existence našeho konektoru pro Looker Studio jsme od vás obdrželi několik dotazů, jak napojit jiný API klíč. Dali jsme dohromady podrobný návod, jak na to, včetně podrobné video ukázky. Pokud byste si s odpojením původního API klíče a napojení nového nevěděli rady, detailní postup najdete v naší nápovědě.

Tady hlídám já!

Pokud se procházíte kolem zahrádek, tuto větu asi znáte. Pozemek obvykle hlídá domácí mazlíček a podobného jsme vám pro vaši virtuální zahrádku nyní pořídili i my. Jmenuje se Hlídač cizích reklam a je to šikovný ovčák, který vás upozorní na to, zda nějaký cizí web inzeruje reklamy na vámi sledovaná klíčová slova.

Jarní úklid

Vyčistili jsme data u nástroje Průzkumník výsledků vyhledávačů. Nyní bude nástroj obsahovat výrazně méně duplicitních záznamů, tudíž se již nebudete muset probírat výsledky, které už jste viděli.

Průměrné Google CTR pro rok 2024

Bylo na čase aktualizovat CTR studii a tak jsme po dvou letech od poslední studie připravili nové výsledky a to na výrazně větším vzorku dat. Výsledky nejsou úplně přívětivé, nicméně i v tom největším nezmaru je možné občas najít záblesk naděje.

Kurz Vyhodnocování SEO pro rok 2024

Jelikož je kurz Vyhodnocování návratnosti investice do SEO venku již nějaký pátek a některé postupy se již proměnily, rozhodli jsme se kurz oprášit a dali jsme proto dohromady obsah, který je aktuální pro rok 2024. Kurz tedy prošel značnou proměnou a nyní v něm najdete aktualizované postupy.

Živý SEO workshop

Na podzim minulého roku jsme uspořádali živý SEO workshop v Praze a jelikož jsme na setkání dostali pozitivní ohlasy, rozhodli jsme se uspořádat druhý workshop. Workshop bude tématicky zaměřený především na práci s obsahem webu a proběhne 22.2.2024 opět v Praze.

O workshop byl poměrně velký zájem a tak byl bohužel vyprodán během několika dní krátce po ohlášení. Nicméně pokud byste o workshop měli zájem, napište nám prosím na info@collabim.com a my bychom vás tak zařadili do fronty jakožto případného náhradníka.

Novinky v naší akademii

Na podzim v našem SEO zpravodajství přibyly dva články o nových updatech Googlu. Google od konce léta 2023 téměř pravidelně vydával rozsáhlé aktualizace jádra vyhledávače a další updaty.

Update algoritmu Google vyhledávače

Hned na začátku listopadu Google vydal další aktualizaci algoritmu vyhledávače. Podrobně se o této aktualizaci jádra dočtete na tomto odkazu.

Update recenzí Google

Pár dnů na to Google ohlásil novou aktualizaci systémů, které vyhodnocují recenzní stránky ve vyhledávání. Článek k listopadovému updatu recenzí najdete na tomto odkazu.

Nové články v naší knihovně

Jak již bývá pravidelně zvykem – v naší knihovně najdete další příval nových článků o SEO.

Kromě toho jsme přidali několik praktických článků do sekce Návody na Collabim. Jedná se o praktické ukázky toho, jakým způsobem používat různé funkce a přehledy v Collabimu.

Na závěr bychom vám chtěli dodatečně popřát hodně štěstí v novém roce a nyní jdeme opět pracovat na dalších vylepšeních. 🙂

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit