Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak pracovat se štítky

Štítky jsou velice šikovnou pomůckou pro práci s vaším projektem. Jednak vám mohou usnadnit práci při filtrování na přehledech, stejně tak je můžete využít např. pro reporting a další funkce. V tomto článku si ukážeme, jak lze se štítky v Collabimu pracovat. Postup, jak přidat štítky, případně najdete v naší nápovědě. Štítky na přehledu klíčových… Detail článku »

Změnili jste doménu webu? Změňte ji i v Collabimu

URL adresu webu můžete změnit z různých důvodů – ať už kvůli estetice, nebo třeba z důvodu rebrandingu společnosti. Při změně domény mimochodem nezapomínejte na přesměrování. Používáte-li pro monitorování výsledků Collabim, neměli byste však také zapomenout na změnu URL adresy projektu. Pokud byste ve vašem projektu ponechali původní doménu, je velmi pravděpodobné, že byste v… Detail článku »

Jak pracovat s nabídkou akcí na přehledu klíčových slov

Pokud si nevíte rady, jak funguje nabídka akcí na přehledu klíčových slov, tento článek vám přiblíží, jak s nabídkou akcí pracovat. Přehled klíčových slov najdete v levém menu projektu: Nabídka akcí Tento přehled obsahuje seznam frází, které měříte ve vašem projektu. Nad přehledem uvidíte rozklikávací roletku, v níž najdete seznam akcí, které můžete provést s… Detail článku »

Jak pracovat s rozložením a historií pozic

Rozložení pozic je šikovný přehled, na kterém se můžete podívat, kolik klíčových slov vašeho projektu máte na pozicích v TOP3, 4-10, 11-20 a 21+, a jak se rozložení pozic vyvíjelo v průběhu času. O rozložení pozic se podrobně dočtete v naší nápovědě. Nezapomeňte, že výsledky je třeba vyhodnocovat v kontextu počtu klíčových slov. Během daného… Detail článku »

Google zavedl dynamické titulky v SERPu

Co Google schvátí, to už nenavrátí. Naposledy to odnesly titulky stránek v SERPu. Google vydal nový update, který je neoficiálně označován jako “Google Page Title Update” či “Google Title Tag Update”.  Máte se začít bát? Dobrá otázka, ale zatím je krátká doba od této změny, abychom měli dostatek dat k jasné odpovědi a navíc se… Detail článku »

Collabim recenze (2021)

Protože často vyhledáváte výraz Collabim recenze (za poslední měsíc 70 hledání), rozhodli jsme se, že Vám cestu k těm nejlepším článkům trošku usnadníme. Prošli jsme za Vás více jak dvě desítky článků s názory na Collabim. Vybrali jsme z nich TOP 4, o kterých si myslíme, že pro Vás mají největší přidanou hodnotu.  Není to… Detail článku »

Recenze na nový kurz Analýza Klíčových slov od Michala Binky

Pokud jste již četli a do praxe uvedli náš návod Analýza klíčových slov: kompletní průvodce postupem, pak jistě tušíte, o čem tento kurz a recenze na něj bude. A tak jsme se plni očekávání vrhli do nového počinu Michal Binky. Tentokrát všakl Michal nepřichází s knihou, ale plnotučným video návodem na přípravu základního dokumentu v… Detail článku »

Keyword golden ratio aneb TOP10 na Google do 39,5 hodiny

Upozornění na začátek: Tohle není zádná zázračná metoda, která z Vás přes noc udělá miliardáře. Určitě také není všespásná a pro většinu webů to není základ jejich SEO strategie. Je však skvělá pro pochopení základů SEO a vyzkoušení si poznatků v praxi. Zní to nereálně, skoro jako clickbait. Vždyť řada majitelů webů se o podobný… Detail článku »

KGR: návod krok za krokem

1) Projděte si analýzu klíčových slov a vyfiltrujte si slova s hledaností na Google menší nebo rovno 250. Pokud analýzu klíčových slov k webu ještě nemáte: Hodně rychlá pro jeden článek: https://www.collabim.cz/akademie/knihovna/e-book-jak-psat-seo-friendly-clanky/ Stále poměrně rychlá, ale už pro celý web: https://www.collabim.cz/akademie/knihovna/4-analyza-klicovych-slov-inski-cz/ Tuhle byste měli mít, pokud to se SEO myslíte opravdu vážně a dlouhodobě: https://www.collabim.cz/akademie/knihovna/analyza-klicovych-slov-pro-seo-kompletni-pruvodce-postupem/… Detail článku »

Analýza klíčových slov: kompletní průvodce postupem

Analýza klíčových slov je pro SEO zcela zásadní analýzou. Dá se využít například pro komplexní SEO analýzu nebo audit. V tomto článku si projdeme kompletní postup přípravy klíčovky pěkně krok za krokem. Ukážeme si, jak s analýzou pracovat v praxi, k čemu všemu je dobrá a také si ukážeme, jak výslednou analýzu zpracovávají SEO konzultanti… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit