Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak na základní technickou analýzu webu?

Ať už v Collabimu připravujete nový projekt, nebo jen revidujete stávající – je dobré začít základním technickým auditem stránek. Protože než se případně pustíte do samotného obsahu, vyplatí se zkontrolovat, zda jsou stránky vůbec indexované a jestli na nich není nějaký problém technického rázu. Na stránkách, které nejsou zaindexované, by totiž optimalizace obsahu byla v… Detail článku »

Jak připravit dataset klíčových slov

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pustit do analýzy klíčových slov, bude třeba připravit základní dataset s vhodnými výrazy. Ty následně můžete rozšířit o další související fráze, abyste měli zmapováno co nejvíce klíčových slov a jejich variací. Jakmile svůj dataset obohatíte o další související fráze, budete mít k dispozici obsáhlý seznam slov, se kterým pak můžete… Detail článku »

Jak najít ideální cílové stránky pro web?

Pokud si vyplňujete vlastní cílové stránky na přehledu klíčových slov, možná se vám už někdy stalo, že jste si nebyli jisti, která stránka by měla cílit na některé ze slov. V tomto ohledu vám však může pomoci analýza Pozice a hledanost. Přes tuto analýzu totiž můžete šikovným trikem najít ideální cílové stránky vašeho webu, které… Detail článku »

Jak pracovat s filtry na přehledu klíčových slov

Filtrování je šikovnou pomůckou, jak si zobrazit výsledky se specifickými parametry. Filtry jsme si už částečně představili v článku o tom, jak pracovat se štítky. Nyní se na filtrování podíváme podrobněji. Osnova: Typy filtrů Vyhledávací pole Filtry štítků Filtry klíčových slov Filtry pozic Filtry cílové stránky Kombinace filtrů Hledanost + pozice Štítky + hledanost +… Detail článku »

Jak pracovat se štítky

Štítky jsou velice šikovnou pomůckou pro práci s vaším projektem. Jednak vám mohou usnadnit práci při filtrování na přehledech, stejně tak je můžete využít např. pro reporting a další funkce. V tomto článku si ukážeme, jak lze se štítky v Collabimu pracovat. Postup, jak přidat štítky, případně najdete v naší nápovědě. Štítky na přehledu klíčových… Detail článku »

Změnili jste doménu webu? Změňte ji i v Collabimu

URL adresu webu můžete změnit z různých důvodů – ať už kvůli estetice, nebo třeba z důvodu rebrandingu společnosti. Při změně domény mimochodem nezapomínejte na přesměrování. Používáte-li pro monitorování výsledků Collabim, neměli byste však také zapomenout na změnu URL adresy projektu. Pokud byste ve vašem projektu ponechali původní doménu, je velmi pravděpodobné, že byste v… Detail článku »

Jak pracovat s nabídkou akcí na přehledu klíčových slov

Pokud si nevíte rady, jak funguje nabídka akcí na přehledu klíčových slov, tento článek vám přiblíží, jak s nabídkou akcí pracovat. Přehled klíčových slov najdete v levém menu projektu: Nabídka akcí Tento přehled obsahuje seznam frází, které měříte ve vašem projektu. Nad přehledem uvidíte rozklikávací roletku, v níž najdete seznam akcí, které můžete provést s… Detail článku »

Jak pracovat s rozložením a historií pozic

Rozložení pozic je šikovný přehled, na kterém se můžete podívat, kolik klíčových slov vašeho projektu máte na pozicích v TOP3, 4-10, 11-20 a 21+, a jak se rozložení pozic vyvíjelo v průběhu času. O rozložení pozic se podrobně dočtete v naší nápovědě. Nezapomeňte, že výsledky je třeba vyhodnocovat v kontextu počtu klíčových slov. Během daného… Detail článku »

Google zavedl dynamické titulky v SERPu

Co Google schvátí, to už nenavrátí. Naposledy to odnesly titulky stránek v SERPu. Google vydal nový update, který je neoficiálně označován jako “Google Page Title Update” či “Google Title Tag Update”.  Máte se začít bát? Dobrá otázka, ale zatím je krátká doba od této změny, abychom měli dostatek dat k jasné odpovědi a navíc se… Detail článku »

Collabim recenze (2021)

Protože často vyhledáváte výraz Collabim recenze (za poslední měsíc 70 hledání), rozhodli jsme se, že Vám cestu k těm nejlepším článkům trošku usnadníme. Prošli jsme za Vás více jak dvě desítky článků s názory na Collabim. Vybrali jsme z nich TOP 4, o kterých si myslíme, že pro Vás mají největší přidanou hodnotu.  Není to… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit