Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Aktualizace kurzů, SEO workshop a pozvánka na SEO restart

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR.

Od února se objevilo poměrně mnoho zajímavých událostí. Jak už je u nás zvykem, zapracovali jsme několik vylepšení – a kromě toho jsme se usilovně věnovali i vzdělávacím programům. Pojďme se podívat na vše podrobně.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

“Nasdílej mi to.”

Pokud děláte SEO někomu dalšímu, pravděpodobně mu výsledky pravidelně reportujete. Občas ale možná potřebujete zabrouzdat přímo do účtu a ukázat klientovi nějakou metriku. Pokud se váš klient chtěl v minulosti podívat do projektu, bylo zapotřebí mu zřídit uživatelský přístup přes správu uživatelů.

To už nyní nepotřebujete. Pokud chcete komukoliv jednoduše ukázat nějakou stránku v Collabimu, nově ji můžete sdílet pomocí jediného kliknutí. Přidali jsme totiž tlačítko pro sdílení stránky.

Stačí si tedy otevřít stránku, kterou si přejete někomu zaslat, a kliknout na tlačítko pro sdílení. Nasdílenou stránku si pak může zobrazit kdokoliv, komu odkaz zašlete – aniž by potřeboval přístup do vašeho účtu.

Analýza KGR v Průzkumníku klíčových slov

KGR je oblíbená SEO metoda a Collabim vám ji může výrazně usnadnit specifickou analýzou. Nyní se k analýze dostanete ještě snadněji – pokud totiž slova ověřujete v Průzkumníku klíčových slov, do filtru pro záložku Collabim databáze jsme přidali tlačítko, které vám umožní rychle spustit KGR analýzu.

Z nuly na sto za 3,25 vteřiny

V posledních měsících hodně pracujeme na tom, abychom vám ušetřili drahocenný čas. Už jsme zrychlili několik funkcí a přehledů a tento měsíc jsme opět nezůstali pozadu.

Zrychlení seznamu stránek

Aktuálně jsme si posvítili na seznam stránek. Nyní se seznam načte až 15x rychleji.

Zrychlení exportu většího počtu slov

U stránek ale nezůstalo. Exporty jsou oblíbenou funkcí pro zpracování vlastních analýz. Pokud ale měříte tisíce slov, pak je export značně obsáhlý, což vyvíjí tlak na výpočetní techniku.

Dříve jste si možná říkali, že než se obsáhlý export zpracoval, možná by trvalo méně času přepsat si slova do tabulky ručně. S tím už je konec a obsáhlé exporty jsme nyní výrazně zrychlili.

Odkazy a klíčová slova

Na odkazech můžete definovat tzv. anchor text, což je text odkazu, pod kterým je schovaný samotný link. To už jistě znáte.

Nově však můžete použít anchor text odkazu pro přidání nového klíčového slova do měření. To lze provést při přidání nového odkazu a stejně tak i při editaci odkazu, který už máte v projektu.

Pokud příslušné slovo už měříte v projektu, anchor text se stane odkazem na detail klíčového slova.

Aktualizace SEO tréninku pro rok 2024

Vyhlížíte už jaro? Osvěžili jsme pro vás naše kurzy. Minulý měsíc jsme přepracovali kurz Vyhodnocování návratnosti investice do SEO a hned poté jsme se vrhli na náš nejznámější kurz – SEO trénink.

SEO trénink jsme taktéž celý přepracovali tak, aby kurz byl aktuální i v tomto roce. Přibylo pár nových kapitol, neaktuální ukázky s původním designem Collabimu byly přetočeny a stejně tak jsme přetočili i ukázky z GA.

Aktualizace kurzu 30 minut práce = TOP10 na Google

Nedávno jsme také vydali nový kurz 30 minut práce = TOP10 na Google, který se podrobně zabývá metodou KGR za využití umělé inteligence. Původně se jednalo pouze o balíček našich dosavadních programů.

Jelikož byl o balíček velký zájem, rozhodli jsme se kurz kompletně přepracovat od základu. Připravili jsme ještě podrobnější a rozsáhlejší obsah, než nabízel původní balíček. Vznikl tak kompletně nový a originální kurz, který vás provede přípravou KGR obsahu za využití efektivních “promptů” v AI.

Živý SEO workshop je úspěšně za námi

V minulých novinkách jsme avizovali náš plánovaný živý SEO workshop. Workshop proběhl ve čtvrtek 22.2.2024 v Praze a opravdu moc jsme si ho užili. Dan a Jarda pro jednou předali své všední náležitosti kolegům a chopili se rolí školitelů. Celkem sedm účastníků provedli jak technickými základy, tak především tvorbou a vyhodnocením SEO obsahu.

Pokud jste se nemohli např. z časových důvodů zúčastnit, nezoufejte. Už nyní máme jasno, že to jistě nebyl náš poslední živý workshop.

“Nandej mi do hlavy tvý brouky…”

Kdo by neznal oblíbenou písničku Amerika od neméně oblíbené Lucie. Za velkou louži se vydal i Dalibor a to částečně z rekreačních a zároveň ze studijních důvodů. Z coloradských sjezdovek dosvištěl až na slunné západní pobřeží a z celé cesty si domů odvezl marketingová kouzla, která na Dalibora velmi zapůsobila.

A aby nezůstalo jen u vyprávění historek v kanceláři, rozhodl se Dalibor podělit o své zážitky prostřednictvím malého webináře. Webinář proběhl ve čtvrtek 22.2.2024 (ano, ve stejný den jako workshop :-)). Záznam z webináře jsme posléze zařadili mezi bonusové kapitoly SEO tréninku, tudíž kdo se webináře nemohl zúčastnit (třeba proto, že byl na workshopu), najde ho v levém menu kurzu.

Potkáme se na SEO restartu?

I letos agentura Taste připravila konferenci SEO restart. Jedná se již o desátý ročník plný přednášek a diskusí o SEO. Programem bude provázet Michael Koch a těšit se můžete např. na témata jako umělá inteligence a SEO analýzy, efektivní komunikace s vývojářskými týmy nebo zacílení v rámci SEO kampaně a mnoho dalšího.

Jelikož jsou Taste naši kamarádi, máme pro vás malý bonus. Pro naše klienty agentura zajistila slevový kupón na vstupenku.

Pokud byste si přáli zúčastnit se konference, napište nám na info@collabim.com a my vám slevový kód rádi zašleme.

My už se na konferenci moc těšíme. Co vy?

Umělá inteligence v Collabimu?

Momentálně pracujeme na novém nástroji, se kterým bude tvorba nového SEO obsahu ještě jednodušší. Nástroj jsme pojmenovali AI Content Creator. Prostřednictvím několika snadných kroků vám pomůže připravit obsah vašeho článku. Celý proces bude extrémně rychlý a oproti klasickému ChatGPT bude nástroj obohacen o vstupní data přímo z naší databáze.

AI Content Creator zatím v Collabimu ještě není dostupný, aktuálně probíhá testování alfa verze, abychom nástroj co nejlépe odladili. Každopádně již brzy se můžete těšit na zbrusu novou funkci, která vám psaní článku ještě více ulehčí!

Nové články v naší Akademii

Poslední velký update Google ohlásil naposledy v listopadu minulého roku a od té doby bylo ticho po pěšině. I když ne tak docela. Během února jsme totiž zaznamenali několik indicií, které nasvědčovaly tomu, že Google v poslední době hojně testuje výsledky vyhledávání.

Co bylo však zásadní – všimli jsme si, že známý operátor “allintitle:” začal během února fungovat jinak než obvykle. Z dříve poměrně přesné shody se tak po použití zobrazovaly výsledky ve velmi volné shodě.

Podrobně jsme testovali a ověřovali a nakonec jsme informovali prostřednictvím článku Změna v operátoru “allintitle:” na Google?.

Situaci jsme nadále sledovali a zanedlouho se operátor vrátil opět do původního stavu. Poté, co jsme si ověřili výsledky, vše jsme shrnuli v navazujícím článku Proč Google změnil operátor “allintitle:”.

Bylo tedy zřejmé, že Google pracuje na nějakých větších úpravách. Dlouho totiž nevydal žádný větší update a výsledky vyhledávání se v posledním měsíci občas magicky proměnily.

Počátkem března se vše potvrdilo. Google po dlouhé době vydal hned dvě aktualizace najednou – update algoritmu vyhledávače a udpate systémů pro kontrolu spamu ve vyhledávání. Podrobnosti najdete v článku Březnový Core update a Spam update v našem SEO zpravodajství.

Tak to je prozatím vše a zase se brzy ozveme! Předpokládáme, že to bude další zrychlení. 🙂

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit