Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Přehled změn pozic, týdenní měření, grafy a dva dobré skutky

Nový design aplikace je již nějaký čas v provozu, přesto dále pracujeme na nových vylepšeních. Díky vašim námětům máme možnost aplikaci ladit tak, aby vám uživatelské rozhraní co nejvíce vyhovovalo. Opět přinášíme několik novinek, které se od minulého měsíce udály.

Přehled se změnami pozic klíčových slov

Na hlavním přehledu projektu vždy najdete blok s nejdůležitějšími změnami pozic – ať už pro denně měřená klíčová slova, tak pro ta ostatní. Proklik z tohoto bloku v minulosti vedl na tzv. “rychlý přehled”.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Nyní proklik z tohoto bloku vede na klasický přehled klíčových slov ve vašem projektu. Na přehledu je aplikovaný předdefinovaný filtr, který vám zobrazí všechny nejdůležitější změny pozic na vašich klíčových slovech. Jedná se o stejné informace, na které jste zvyklí z původního “rychlého přehledu”.

Týdenní měření

Klíčová slova v projektu standardně měříme jednou za 14 dní – v takovém případě je u klíčových slov ikona hvězdičky nevyplněna (). Jistě asi víte, že pokud nějaké klíčové slovo označíte hvězdičkou (), bude měřeno každý den. Denně měřená klíčová slova jsou tím pádem počítána za 14 standardních klíčových slov.

Nově jsme přidali možnost měřit klíčová slova každý týden. Pokud klíčové slovo označíte poloviční hvězdičkou (), bude měřeno každých 7 dní. Klíčová slova měřená týdně jsou pak počítána za 2 standardní klíčová slova, která jsou měřena jednou za 14 dní.

Počet klíčových slov, která aktuálně měříte denně, týdně a 14denně můžete sledovat v sekci Využití účtu, kterou najdete ve svém uživatelském panelu.

Ve spodní části přehledu Využití účtu pak najdete konkrétní počet slov označených hvězdičkou, poloviční hvězdičkou a bez hvězdičky.

Grafy projektů

Po implementování nového designu spousta z vás vyslovila přání vrátit zjednodušené grafy projektů, které se dříve zobrazovaly na hlavním přehledu účtu.

Vyslyšeli jsme vaše přání a grafy jsme přidali do roletky v hlavičce, ve které si vybíráte vaše projekty. Původní grafy v minulosti vyjadřovaly hodnoty Collabim indexu, který jsme však před nedávnem nahradili metrikou Teoretická návštěvnost. Aktuální grafy v roletce tedy vyjadřují o kolik se změnily hodnoty Teoretické návštěvnosti daného projektu za posledních 7 dní.

“To je dnes už druhý dobrý skutek proti osmi špatným. Pak dva neutrální…”

Znalci seriálu Simpsonovi jistě identifikovali větu Homera Simpsona, který ji pronesl v 11. řadě seriálu v podání Vlastimila Bedrny. Shodou okolností se nám podařilo vykonat dva opravdu dobré skutky v oblasti humanitních služeb.

Od posledního novinkového plátku jsme podpořili Linku bezpečí účtem zdarma a pomohli jsme tak službě rozvíjet weby Linka bezpečí a Rodičovská linka.

Linka bezpečí se nám na oplátku odvděčila tím, že naši společnost zařadila na Mapu dobra.

Stejně tak jsme účtem zdarma podpořili slovenskou neziskovou organizaci Odpútaj sa, která pomáhá léčit trauma z dětství.

Ačkoliv můžeme někdy působit jako necitliví IT blázni. Empatie a humanismus u nás mají své místo.

Nezapomeňte na naší Akademii

Jak už bývá zvykem, opět přinášíme nové články v naší Akademii.

Ze SEO zpravodajství:

A v sekci Knihovna najdete opět řadu nových článků o SEO:

Minimálně Google již naši snahu o doplnění znalostí začal velmi oceňovat:

 

 

 

 

 

 

Zkuste se podívat, zda-li jsme se trefili i do Vašeho gusta.

Hodně zdaru v nastávající sezoně!

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit