Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Listopadový Google update recenzí

Je to pár dní, co jsme informovali ohledně poslední aktualizace algoritmu jádra vyhledávače. K té došlo 2. listopadu 2023. Google v posledních pár měsících provedl mnoho úprav a vydal řadu updatů, mezi nimiž bylo i několik aktualizací jádra vyhledávače. Kompletní historii updatů si případně můžete prohlédnout na status.search.google.com.

Od konce léta tak mohlo docházet k výrazným změnám ve vyhledávání a – vzhledem k množství aktualizací – se tak mohlo dít poměrně často. Procentuální změny pozic klíčových slov případně můžete sledovat na našich statistikách.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Již při minulé aktualizaci Google na svém blogu informoval ohledně plánovaného updatu recenzí (viz obrázek níže).

Očekávaný update recenzí je tedy nyní oficiálně vydán. Informaci Google publikoval 8. listopadu 2023 na status.search.google.com.

Tato aktualizace se týká systémů, které vyhodnocují stránky zaměřené na publikování recenzních článků. Tyto systémy kontrolují, zda je obsah recenzních článků užitečný a zda přináší nějakou přidanou hodnotu čtenáři. Kvalitní recenzní články by se tak měly například věnovat průzkumu produktu do hloubky a měly by tak zajistit jistou odbornost a osobní zkušenost s recenzovaným produktem.

Podrobně jsme tyto systémy rozebrali v jednom z našich předešlých článků. Google má tyto systémy taktéž popsané na developers.google.com a pokud byste si nevěděli rady, jak správně psát recenzní články, pro správce webů také uvádí podmínky pro psaní kvalitních recenzí.

Doposud Google upozorňoval na každý nový update recenzí na svém blogu. Jak už však ohlásil při minulé aktualizaci, od nynějška budou updaty recenzí probíhat na pravidelné bázi a proto již na tyto aktualizace nebude dále upozorňovat. Proto společnost doporučuje pravidelně sledovat již zmíněné podmínky pro psaní kvalitních recenzí.


Zdroj: developers.google.com

https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history

https://developers.google.com/search/blog/2023/11/q-and-a-on-search-updates

https://developers.google.com/search/docs/appearance/reviews-system

https://developers.google.com/search/docs/specialty/ecommerce/write-high-quality-reviews

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit