Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Listopadový Core Update Google

Pomalu se blíží konec roku a Google opět vydává nový Core update. Aktualizace byla ohlášena 2. listopadu 2023. Google tak navazuje na předešlou aktualizaci algoritmu vyhledávače, kterou vydal před měsícem.

Předchozí aktualizaci jádra Google ohlásil 5. října, kompletní zavedení bylo dokončeno o čtrnáct dní později, tedy 19. října. O této aktualizaci jsme informovali skrze naše SEO zpravodajství prostřednictvím článku Dva říjnové updaty Google.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

V první polovině letošního roku byl Google z hlediska aktualizací jádra skoupý, s přicházejícím podzimem však svou pravidelnou dávku rozsáhlých aktualizací vynahradil. Kompletní historii updatů si případně můžete prohlédnout na status.search.google.com.

Proč Google vydal nový Core Update tak brzy?

Důvodem, proč Google vydal dva Core Updaty těsně za sebou (mezi ohlášením předchozího a nynějšího updatu neuběhl ani celý měsíc), jsou odlišné systémy, které algoritmus vyhledávače používá. Jak Google uvádí na svém blogu, výsledky vyhledávání vyhodnocuje několik systémů a minulá aktualizace se tak týkala jiného systému než ta aktuální. Konkrétní údaje Google uvádí ve svém průvodci systémů pro rankování.

Chyba v minulém Core Updatu

Zároveň Google v říjnové aktualizaci identifikoval technické potíže. Poté, co společnost vydala říjnový update, objevila chybu, která se projevila ve službě Google Discover (kanál pro zobrazování novinek a článků na domovské stránce v mobilních zařízeních). Tuto chybu společnost opravila 31. října a s oznámením také uvedla, že některé weby tak mohou v důsledku opravy této chyby zaznamenat vyšší nárůst návštěvnosti právě v rámci kanálu Google Discover.

Dva dny na to již Google ohlásil tento zcela nový Core update, jehož zavedení bude pravděpodobně trvat obvyklé dva týdny, jak už bývá tradicí. Vydáním nové aktualizace jádra se tak mohou proměnit pozice webů ve vyhledávání.

Updaty recenzí do budoucna

Google taktéž na svém blogu upozorňuje, že během příštího týdne by měla začít fungovat nová aktualizace pro systémy vyhodnocující recenzní články. Na každý nový update systémů, které hodnotí obsah recenzí, Google doposud upozorňoval článkem na svém blogu. Jak společnost dodává – další updaty pro recenze budou probíhat na pravidelné bázi a proto o těchto updatech již nebude specificky informovat. Google proto doporučuje webům, které publikují recenzní články, pravidelně sledovat pokyny pro publikování užitečných recenzí.


Zdroj: developers.google.com

https://developers.google.com/search/updates/ranking

https://status.search.google.com/incidents/WtY1CQgfqrr2cjxKbyUk

https://developers.google.com/search/docs/appearance/ranking-systems-guide

https://status.search.google.com/incidents/VKyoS53ULWzSp8BoDxqk

https://developers.google.com/search/blog/2023/11/q-and-a-on-search-updates

https://status.search.google.com/incidents/fCUAy6TvbDMkkLAGcwkj

https://developers.google.com/search/docs/specialty/ecommerce/write-high-quality-reviews

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit