Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Stream, změny ve vyhledávání a nové články v akademii

Léto je v plném proudu a zatímco někteří už odpočívají pod slunečníkem s koktejlem v ruce, my odpočíváme především během importů nebo při spouštění SQL příkazů s hrnečkem kávy na stole.

A jelikož stále něco kutíme, přinášíme vám další z řady našich pravidelných novinek. Pojďme se podívat nejprve na drobné úpravy v aplikaci.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Export bez projektu

V průzkumníku klíčových slov jsme umožnili export do .xlsx pro klienty, kteří nemají projekt. Doposud totiž bylo možné provést export z průzkumníku pouze po přiřazení ke konkrétnímu projektu. Pokud zatím žádný projekt nemáte, nyní se zasílá soubor “universal-project”.

Z průzkumníku tak můžete nově exportovat data i bez toho, abyste museli mít založený projekt. Toto přijde vhod zejména uživatelům, kteří používají Collabim specificky např. pro jednorázové analýzy a neměří v účtu žádné projekty.

Faktury a výzvy k platbě

Často se k nám dostávaly dotazy, kde najít faktury v účtu. Jelikož se v příslušné sekci zobrazovaly nejprve výzvy k platbě a pod nimi teprve faktury, občas docházelo ke zmatení.

Sekci s fakturami jsme tedy drobně upravili a nyní se zobrazují nejprve faktury a pod nimi uhrazené výzvy k platbě. Stránka s fakturami je nyní proto o něco přehlednější a faktury tak nemusíte zdlouhavě hledat.

Využití účtu

Také jsme drobně zlepšili rozvržení přehledu využití účtu. Tam se doposud počty v řádu tisíců zobrazovaly bez mezer a tak se delší čísla hůře rozlišovala.

Nyní jsme pro lepší přehlednost přidali oddělovače mezi tisíce. Mezi čísly se tak zobrazuje mezera a tisíce jsou proto lépe vidět již na první pohled.

To však není vše. Využití účtu jsme ještě upravili tak, aby bylo lépe pochopitelné, jak se počítají klíčová slova dle frekvence měření.

Pokud vám doposud nebylo příliš jasné, jak se počítají denně měřená slova nebo slova měřená týdně, ve využití účtu nyní přehledně uvidíte, jakým způsobem jsou slova počítána v kontextu frekvence měření.

Převod projektu na nový účet

Také jsme se často setkávali s přáním převést projekt na úplně nový účet. Doposud bylo možné projekt převést pouze na jiný účet, který v Collabimu už existuje. Nyní jsme však přidali možnost převést projekt na zcela nový účet, který se při převodu založí.

Vyberete-li tuto možnost, vygeneruje se unikátní odkaz pro registraci nového účtu. Po registraci bude projekt přemigrován na nově založený účet, kde již stačí projekt přijmout.

Dalibor hostem streamu Pavla Ungra

Přesuňme se nyní k dalším událostem. Pavel Ungr navázal na svůj nedávno vydaný článek o uniklé Google Search API dokumentaci a své poznatky doplnil v živém streamu. Na pomoc přizval Dalibora Jaroše od nás z Collabimu a společně pak diskutovali nad jednotlivými faktory z uniklé dokumentace. Pokud vás živé vysílání minulo, můžete se podívat na záznam streamu na platformě YouTube.

Vzpomínáme

Koncem června jsme se definitivně rozloučili s funkcí Prozkoumávač access logu. Dlouho jsme se zvažovali, zda funkci dále spravovat, anebo odebrat, ale nástroj používalo jen minimum uživatelů a jeho provoz se tak bohužel nevyplatil. Nemusíte však smutnět, protože naši vývojáři nyní zaměřili pozornost na přípravu nových vylepšení.

Nové články v naší akademii

I tento měsíc do sekce Návody na Collabim přibyl nový článek s praktickými postupy:

Kromě toho jsme v naší knihovně publikovali i dva články zaměřené na SEO teorii:

V našem SEO zpravodajství jsme také informovali o událostech, které proběhly ve vyhledávačích. V posledních týdnech totiž často docházelo k fluktuaci výsledků ve vyhledávání:

V neposlední řadě pokračujeme také ve vydávání našich rozhovorů s majiteli agentur a tentokrát jsme publikovali:

Na další rozhovory se můžete těšit opět v následujících týdnech. Tento měsíc je to vše a s dalšími novinkami se vám zase brzy ozveme. Užijte si léto!

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit