Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

5 příležitostí pro zpětné odkazy, které máte na dlani

Jak začít s linkbuildingem u nového webu nebo e-shopu? Ideálně vytvořením strategie pro budování zpětných odkazů. Chcete začít se SEO co nejdříve? Máme pro vás 5 tipů na snadno dostupné a zajímavé odkazové příležitosti, které si navíc najdou místo i ve vaší budoucí linkbuildingové strategii. Stránky výrobců a dodavatelů Relevance: vysoká Obtížnost: střední Přínos: vysoký… Detail článku »

Link building 2023: Kompletní návod, jak na budování zpětných odkazů efektivně

Budování zpětných odkazů – jedna z klíčových disciplín SEO, na kterou nedá spousta provozovatelů webových stránek dopustit. Čím více kvalitních a relevantních odkazů, tím je web považován vyhledávači za autoritativnější a s hodnotnějším obsahem. A takové autoritativní weby se často hřejí na výsluní horních příček SERPu. Právě jste se začetli do článku, který se stane vaším kompletním… Detail článku »

Funguje stále ještě metoda KGR?

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Po pár měsících jsme se vrátili k metodě KGR, abychom měli jistotu, že stále funguje. Hned na začátek můžu prozradit, že pomocí KGR se lze… Detail článku »

Lokální SEO – průzkum Google SERPu 05/21

Poměrně často se v rámci našich demo představení dostáváme k zákazníkům, kteří svůj byznys provozují lokálně. A protože se dotazy a problémy neustále opakují, rozhodli jsme se Richardem Klačkem ze společnosti Taste připravit webinář, kde tuto problematiku nejen osvětlíme, ale ukážeme reálné výsledky některých vybraných zákazníků.  Co by to ale bylo za osvětu bez pořádného… Detail článku »

Jak s pomocí Collabimu vyhodnocovat brandové kampaně

Dnes jsem si povídal s naší bývalou kolegyní Ludmilou Procházkovou, která Collabim využívá i pro svou nynější práci marketingové manažerky. Ludmila nám vysvětlí, jak může být Collabim důležitý při vyhodnocování reklamních kampaní v televizi a rádiu. Ale také pro vyhodnocení spolupráce s influencerem. Což je poměrně neobvyklé zapojení Collabimu.  Vás by snad Collabim, jako vhodný… Detail článku »

Collabim recenze (2021)

Protože často vyhledáváte výraz Collabim recenze (za poslední měsíc 70 hledání), rozhodli jsme se, že Vám cestu k těm nejlepším článkům trošku usnadníme. Prošli jsme za Vás více jak dvě desítky článků s názory na Collabim. Vybrali jsme z nich TOP 4, o kterých si myslíme, že pro Vás mají největší přidanou hodnotu.  Není to… Detail článku »

Na vlastní e-shopovou kůži – díl 6 – Prvních 5 odkazů

Aneb jak jsem dělala linkbuilding pro eshop. Mým projektem byl eshop s tričky s vtipnými potisky Bezvapotisk.cz. Průběh a výsledky projektu s Vámi chci sdílet v tomto článku včetně emailů, které jsem posílala. Jak jsem vybírala weby Nejlehčím částí bylo vybrat konkrétní blogy a stránky, které oslovit. Do googlu jsem zadávala všelijaké spojení jako módní… Detail článku »

Linkbuilding pod taktovkou Collabimu

My Vás tím provedeme V tomto článku najdete přesný návod jak se pustit do budování zpětných odkazů, za pomoci Collabimu. Uvidíte, že to není vůbec těžké, jak jste si mohli myslet. Linkbuilding jako takový Protože do ničeho se člověk nemá vrhat po hlavě, i my pro Vás máme úvodní slovo k celému návodu, kterým Vás… Detail článku »

Linkbuildingová teorie v praxi

Co vědět jako první Jak začít je nejdůležitější otázkou každého nového projektu. V minulém článku Úvod do linkbuildingu jsme se seznámili s tím co to linkbuilding je. Dnes zjistíme jak na to! Jak takový linkbuildingový odkaz v textu poznáme? Zpravidla to bývá stylisticky odlišný text přímo v článku, nebo na jeho konci. Takový text se… Detail článku »

Úvod do linkbuildingu

Co to vlastně linkbuilding je? Linkbuilding je jednou z off-page SEO metod. Jinými slovy, jde o část SEO, která neprobíhá přímo na Vašich stránkách, ale přesto s nimi pracuje. Jak už je v samotném názvu, linkbuilding jedná se o budování odkazů na Vaše stránky. Cílem je, zde tedy získat zpětné odkazy, ze známých a kvalitních domén, které tím odkazují na… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit