Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

HTML tag : Vkládání obrázků na web

Základními stavebními kameny webových stránek jsou HTML tagy, kterých známe okolo 100 různých druhů. V následujícím článku se zaměříme na HTML tag <img>. Dočtete se, jak a ve spojení se kterými atributy se používá. HTML tag <img> slouží k přidání obrázků na webové stránky. Technicky se nicméně nejedná o vložení, ale obrázky se s webovou… Detail článku »

Metadata a SEO: Vše, co o nich potřebujete vědět

Chcete-li dělat SEO dobře, použití metadat se rozhodně nevyhnete. Shrnuli jsme pro vás základní informace, která vám poskytnou přehled o tom, co to metadata vlastně jsou, jak vám umí se SEO pomoci a proč se vlastně vyplatí se jimi zabývat. Co to jsou metadata Metadata jsou, velice zjednodušeně řešeno, data o datech. Vyhledávače, jako je… Detail článku »

HTML odkazy: definice, druhy a praktické SEO tipy na práci s nimi

Základním stavebním kamenem linkbuildingu jsou HTML odkazy. Právě těmi se budeme podrobněji zabývat v následujícím článku. Osvěžíte si definici a specifika odkazu, zjistíte, jaké druhy existují, a odnesete si několik praktických tipů, jak z pohledu SEO s odkazy správně pracovat. Co je HTML odkaz Hypertextový odkaz, zkráceně také hyperlink, slouží k vzájemnému propojování webových stránek…. Detail článku »

HTML tagy: definice a souvislost se SEO

HTML, zkratka pro HyperText Markup Language, je textovým značkovacím jazykem používaným pro tvorbu webových stránek a popis strukturovaných dokumentů. Jak bude taková webová stránka vypadat, tedy jak ji prohlížeč zobrazí uživateli na jeho klientském počítači, určují tzv. HTML tagy (značky) a prvky – základní stavební kameny celého HTML. HTML se často chybně označuje jako programovací… Detail článku »

Co je to WWW a jak funguje

World Wide Web (WWW nebo také W3), v překladu celosvětová síť, je obrovskou sítí veřejných webových stránek uložených na webových serverech, ke kterým mají uživatelé prostřednictvím internetu přístup ze svých místních počítačů nebo jiných zařízení. Systém, dnes známý v běžném hovoru jen jako „web“, se skládá z následujících prvků: protokolu HTTP, lokátor URL či identifikátor URI, jazyka HTML…. Detail článku »

CMS (content management system): Co to je?

CMS je zkratkou anglického Content Management System, jinak také redakčního systému, který slouží ke správě obsahu webových stránek. Bez redakčního systému byste museli napsat statický soubor v HTML kódu a nahrát jej na váš server, což by bylo pro většinu provozovatelů webů značně obtížné. CMS umožňuje snadno vytvářet, upravovat a publikovat obsah i uživatelům, kteří nemají… Detail článku »

Co je SEO nastavení stránky

Zkratka SEO doslova znamená Search Engine Optimization – v českém překladu “optimalizace pro vyhledávače“. Konkrétně se jedná o proces vylepšování webových stránek, tak aby se umisťovaly na lepších pozicích ve vyhledávání a tím bylo dosaženo kýženého cíle. Cílem bývá obvykle konverze. Proces optimalizace zahrnuje úpravu stránek na základě hodnotících SEO faktorů, podle nichž algoritmus vyhledávače… Detail článku »

Jaký je první krok procesu optimalizace webu pro vyhledávače?

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Máte webové stránky, ale navštěvuje je minimum návštěvníků? Chtěli byste přivést více návštěvníků na vaše stránky a tím zvýšit počet konverzí? To je poměrně častý… Detail článku »

Jak vybrat klíčová slova

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Klíčová slova na stránkách jsou základním předpokladem pro to, aby se na ně stránka vůbec mohla umístit ve vyhledávání. Neznamená to však, že pokud stránku… Detail článku »

Jak zjistit klíčová slova

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Připravujete nový obsah nebo pouze upravujete starší stránku? Jistě víte, že pokud na stránkách nemáte klíčová slova, pak se do vyhledávání dostanete jen ztěží. Ale… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit