Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Pokročilé vyhledávání s použitím operátorů

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Operátory jsou speciální příkazy, které upřesňují parametry hledání přímo v běžném vyhledávacím poli. Google poskytuje mnoho pokročilých vyhledávacích příkazů, které vám mohou pomoci získat zajímavé… Detail článku »

Zapomeňte na SEOMATY

Seomaty jsou jednoduché stránky, které poskytují analýzu vybraných částí z vaší webové prezentace. Obvykle tyto služby dělají jednoduché analýzy tohoto typu: analýza zdrojového kódu, analýza základních on-page faktorů (délka titulků, popisků), analýza klíčových slov (jednoduchá, nekomplexní, většinou vypíše tzv. keyword density = hustotu klíčových slov, zjišťují přítomnost KW v metapopiscích apod.), zjištění pozice ve vyhledávači… Detail článku »

Hromadné interní prolinkování na stránkách produktu

Jakmile skončíme s tvorbou a popiskem všech parametrických kategorií, můžeme provést další optimalizační část – interní prolinkování. Nyní již máme kompletní seznam všech pro nás dostupných vstupních stránek, které můžeme prolinkovat. Výběr frází pro interní prolinkování V ideálním případě by se měla každá fráze, která odpovídá názvu ať už klasické, nebo parametrické kategorie, prolinkovat. Dává… Detail článku »

Tvorba parametrických vstupních stránek a kombinování parametrů v doplňku Pokročilé SEO

Nyní již máme všechny produkty s parametry, máme vytvořené parametrické skupiny v Parametrech pro filtrování. Zákazníci si mohou na stránkách vybírat produkty podle preferovaných parametrů, filtrovat, zužovat si výběr atd. Z hlediska SEO a ještě dokonalejšího UX zážitku jsme ale teprve na začátku. Zaškrtneme-li si nyní některou kombinaci ve fasetové filtraci, dostaneme se na parametrickou… Detail článku »

Tvorba automatických shortDescription z parametrů

Krátký popisek (shortDescription) se zobrazuje v detailu produktu nebo ve výpisu kategorie (má-li to takto e-shop nastavené). Máte-li na e-shopu pár desítek položek, je možné si s krátkými popisky vyhrát, udělat každý unikátní a zajímavý. My si ukážeme řešení pro situaci, kdy máte na e-shopu tisíce produktů a vytvoření popisků v krátkém časovém úseku je… Detail článku »

Přidání parametrických filtrů pro jednotlivé kategorie

Máme-li vytvořené nové parametry pro filtrování (Nastavení → Produkty → Parametry a příznaky → záložka Parametry pro filtrování), vybereme si kategorie, v nichž se nám konkrétní parametr pro filtrování bude zobrazovat. Toto nastavení se dělá v Nastavení → Produkty → Parametrické filtry → zelené tlačítko PŘIDAT → rozklikneme roletku Parametr a ze sekce Parametry pro… Detail článku »

Parametry pro filtrování

Parametry pro filtrování slouží k tomu, aby si zákazník mohl zúžit nebo upřesnit široký výběr v kategoriích produktů. Budete-li si vybírat notebook pro své podnikání, budete se pravděpodobně rozhodovat podle několika parametrů, které pro vás budou důležité. Každý máme samozřejmě jiné nároky i představy o tom, co nám bude vyhovovat, a k tomu, abychom si… Detail článku »

Identifikace hlavních kategorií e-shopu

V naší analýze klíčových slov zkoumáme pro zjednodušení pouze jednu hlavní kategorii – Vodovodní baterie. Budete-li ve vaší analýze klíčových slov hledat hlavní kategorie, budete postupovat analogicky, jako v případě hledání podkategorií, které budeme provádět v další kapitole. Jediným rozdílem je to, že budete hledat vstupní stránky s o řád vyšší hledaností. Identifikace podkategorií pro… Detail článku »

Struktura adres (URL)

Z kapitoly o URL (v části o on-page faktorech) víme, jaká jsou základní pravidla pro tvorbu URL. Tomu bude odpovídat i nastavení v této záložce. Doporučuji nastavit vždy první variantu, tzn. volbu nejkratší možné URL adresy. https://www.primakoupelny.cz/url-produktu/ https://www.primakoupelny.cz/url-kategorie/ https://www.primakoupelny.cz/url-stranky/ https://www.primakoupelny.cz/url-rubriky/ https://www.primakoupelny.cz/url-značky/ Toto nastavení dělejte pouze u nového projektu. Pakliže už máte projekt delší dobu funkční… Detail článku »

Začínáme s optimalizací e-shopu na platformě Shoptet

Jedním z hlavních cílů publikace je ukázat praktický postup optimalizace stránek pro vyhledávače, konkrétně e-shopu běžícího na platformě Shoptet. Projdeme celý proces krok za krokem. Detailně si ukážeme a vysvětlíme všechny důležité techniky, postupy a aspekty úprav v kontextu s e-commerce. Platforma Shoptet Shoptet je suverénní jedničkou mezi krabicovými e-shopovými řešeními. V březnu 2020 běželo… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit