Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Linkbuildingová teorie v praxi

Co vědět jako první

Jak začít je nejdůležitější otázkou každého nového projektu. V minulém článku Úvod do linkbuildingu jsme se seznámili s tím co to linkbuilding je. Dnes zjistíme jak na to! Jak takový linkbuildingový odkaz v textu poznáme? Zpravidla to bývá stylisticky odlišný text přímo v článku, nebo na jeho konci. Takový text se nazývá Anchor text. Za tímto textem je schovaný link tak jak ho známe. Příklad: v textu uvidíme Collabim akademie, ale za tímto textem se schovává tento link: https://www.collabim.cz/akademie/. Anchor text tedy umožňuje čtení, nerušené dlouhými odkazy na další informace.

Metody pro linkbuilding se dělí na takzvané White hat techniky a Black hat techniky. Jednodušeji řečeno na povolené a zakázané. Je důležité mít přehled o zakázaných technikách (Black hat), neboť používání takových technik, vede k sankcím ze strany vyhledávače. Takový Google bude klidně ochotný Vás penalizovat, od ztráty pozice ve vyhledávání až po zablokovaní celého webu.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

White hat metody

Broken links

Tato metoda je skvěle popsána v článku: 3 taktiky, jak začít získávat zpětné odkazy hned teď

Je libo článek?

Tato metoda je jedna z pracnějších a zároveň úspěšnějších. Kromě odkazu na svou práci, nabídneme doménám celý článek, na téma, které je s jejich a naší doménou spojené. Přidaná hodnota zde neleží jen v odkazech, ale v článku samotném, kterým jsme ušetřili jinak budoucímu autorovi práci.

Lepší než článek? Kurz!

Chcete-li nabídnout více než článek samotný, nabídněte celý kurz. Nabídky celých kurzů mají neporovnatelně vyšší přidanou hodnotu než jeden článek. Musíte si dát pozor, aby takový kurz byl opravdu kvalitní. Kvalitou by měl odpovídat kurzu, za který by jste sami byli ochotni zaplatit.

The skyscraper

Cílem této metody je najít obsah, který se sám umisťuje na vysokých pozicích a následně vytvořit něco co ho překoná. Jedním z tipů jak toho dosáhnout, je vypracovat skvělou infografiku a mediální obsah. Návod na úspěch najdete v tomto článku: How to Execute the Skyscraper Technique (and Get Results) (v angličtině).

Obsahová road show

Publikujete-li článek na svém webu, ve kterém odkazujete na práci ostatních. Není nic jednodušího, než požádat ty, na které jste sami odkazovali aby odkázali na celý Váš článek.

Black hat metody

Na ukázku si zde uvedeme tři příklady nejznámějších Black hat metod.

WordPress šablony

Čatou metodou bývá odkupování webových šablon od autorů a vkládání odkazu do zápatí šablony. Tyto šablony následně se nabídnou k užívání. Je to rychlá metoda k prvním pozicím ovšem stejně rychle bývá penalizována “trestem nejvyšším”.

Opakování obsahu

Pokud píšete jedno a to obdobné téma stále dokola, tak skvěle matete samotný vyhledavač. Výsledkem mnoha článků na podobná témata bude zmatení pozic článku ve vyhledávání. Příkladem takových článků může být: 10 nejčastějších nástrojů pro SEO, 10 nejužitečnějších nástrojů pro SEO, 10 nástrojů, které používám pro SEO.

Stejný článek všem

Ač nabízení článků doménám patří mezi White hat techniky, tak už ne v případě přílišného množství totožných anchor textů. V momentě, kdy tedy váš jeden článek publikuje hned několik domén. Vyhledavač v nich nalezne vzorec, za který Vás čeká nemilá penalizace.

Pokud nevíte, zda metoda, kterou chcete použít je dovolena nebo ne, můžete si to ověřit na stránkách samotného vyhledavače. Kupříkladu: Přehled návodů Google (tento návod je pouze v angličtině).

Když chcete vědět více pro linkbuilding, jak vypadá kvalitní odkaz, jak funguje link juice, co je to externí i interní linkbuilding i tipy na efektivní linkbuilding, přečtěte si taky článek Linkbuilding 2023: Kompletní návod, jak na budování zpětných odkazů efektivně.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit