Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Úvod do linkbuildingu

Co to vlastně linkbuilding je?

Linkbuilding je jednou z off-page SEO metod. Jinými slovy, jde o část SEO, která neprobíhá přímo na Vašich stránkách, ale přesto s nimi pracuje. Jak už je v samotném názvu, linkbuilding jedná se o budování odkazů na Vaše stránky. Cílem je, zde tedy získat zpětné odkazy, ze známých a kvalitních domén, které tím odkazují na Vaši práci.

Profese, která se získáváním zpětných odkazů zabývá se nazývá linkbuilder, třeba jako linkbuilder Jaroslav Pajskr.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Jak se ale pozná kvalitní a vhodná doména? Pro takové určení je třeba, aby doména splňovala, hned dva body. Zaprvé je třeba aby doména, kde chceme aby náš odkaz byl umístěn, byla vůbec stejného tématu. Přeci téma online marketingu na maminkovském webu, kde se hledá téma prvních zoubků a ne jak na kvalitní linkbuilding, je úplně mimo. Dalším bodem je míra návštěvnosti webu, kde náš odkaz bude. Naším záměrem je totiž to, aby lidé co navštíví danou doménu, navštívili i tu naši. Doslova aby se proklikli na náš web. Taková návštěvnost je určující.

Důležitost linkbuildingu

Proč je ale linkbuilding tak důležitý, jak ho tady vykresluji? Představte si možnost, že jeden ze sta lidí, kteří přijdou na Váš web, u Vás nakoupí. To máme úspěšnost prodeje 1%. Protože chcete ale prospívat, je pro Vás důležité, aby těch obchodů bylo každý měsíc co nejvíce. Linkbuilding Vám přivádí na web relevantní uživatele, tedy zákazníky, kteří hledali téma spojené s Vaším oborem. Dalo by se říci, že linkbuilding je tedy až zázračnou metodou hned na několika úrovních. Nejen, že zvyšuje organickou dopravu na webu, on právě také díky té dopravě zvyšuje Vaše pozice ve vyhledávání. Čím populárnější web, tím oblíbenější vyhledávači je a tím pravděpodobněji získá vyšší pozice ve vyhledávání. Vyšší pozice ve vyhledávání tento proces dovršují, neboť čím vyšší pozice, tím vyšší návštěvnost.

Jak jste již jistě pochopili, linkbuilding je metodou pro budování organické dopravy na Vašich stránkách. Je to práce, která vyžaduje čas, ale rozhodně se vyplatí. Výslednou odměnou za Vaše úsilí může být až neuvěřitelný nárůst Vaší návštěvnosti. Taková návštěvnost je pro nás rozhodně klíčová. Jakých čísel se dá dosáhnout s optimalizací SEO, jehož je linkbuilding součástí můžete najít zde: 93% návštěvnosti z organického vyhledávání? S Collabimem snadno!

Jak velkou součástí z onoho celku SEO ale linkbuilding je? V článku: Obsahový marketing a SEO – jak je kombinovat? najdete SEO pyramidu. Jak můžete zjistit, linkbuilding je téměř vrcholem SEO, které dovádí k dokonalosti. Není divu, jestli se chcete do linkbuildingu pustit hned teď. Skvělý návod jak s linkbuildingem začít najdete zde: 3 taktiky, jak začít získávat zpětné odkazy hned teď.

Když chcete vědět více pro linkbuilding, jak vypadá kvalitní odkaz, jak funguje link juice, co je to externí i interní linkbuilding i tipy na efektivní linkbuilding, přečtěte si taky článek Linkbuilding 2023: Kompletní návod, jak na budování zpětných odkazů efektivně.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit