Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Změny ve vyhledávání Seznamu

Český vyhledávač Seznam v posledních měsících postupně zaváděl úpravy ve vyhledávání a na přelomu června a července změny finálně ohlásil. Aktuálně Seznam informoval celkem o třech úpravách. A k jakým změnám došlo?

Změna firemních a mapových karet

První úprava se týká tzv. firemních a mapových karet. Firemní karty obvykle zahrnují výňatek o firmě z portálu firmy.cz, zatímco ty mapové se vztahují např. k nějakému místu na mapě (jedná se o podobný princip, na kterém funguje SERP feature “stránky s místy” ve vyhledávači Google).

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Doposud se tyto výsledky zobrazovaly v pravém bočním panelu vyhledávače, od dubna 2024 byly přesunuty nalevo – mezi výsledky vyhledávání. Společnost se tak rozhodla karty přesunout, jelikož v pravém panelu byly dle Seznamu snadno přehlédnutelné. Kromě toho jsou firemní karty nově obohaceny o dodatečné funkce jako jsou například uživatelské fotografie nebo recenze. Podoba karet se tak nyní přiblížila známé SERP feature na Googlu.

Vaříme se Seznamem

Pokud před řetězci rychlého občerstvení dáváte přednost vaření doma, jistě vám přijde vhod nová funkce, kterou Seznam zařadil do výsledků vyhledávání. Seznam totiž upravil obrázkové vyhledávání. To je velice oblíbené nejen při hledání obrázků produktů, ale i pokrmů.

Bohužel ale ne každý obrázek s chutně vypadajícím pokrmem obsahuje recept, jelikož se jedná o výsledky různých stránek. Nová utilita Seznamu však jednotlivé stránky projde a v případě, že na stránce najde recept, u příslušného výsledku nově uvidíte ikonku, která vyjadřuje, že se jedná o stránku s receptem.

Seznam felčarem

Vývojáři Seznamu mysleli i na případy, kdy vám lahodný pokrm z receptu nemusí takzvaně “sednout”. Pokud totiž na Seznamu vyhledáte nějakou nemoc, nově se vám zobrazí výňatek s krátkým infem o chorobě. Dočtete se tak, jaká je příčina nemoci nebo jak při ní postupovat.

Seznam na uživatele samozřejmě apeluje, že příznaky nemoci rozhodně doporučuje konzultovat s lékařem, nicméně každý, kdo je sám sobě doktorem, bude touto pomůckou jistě potěšen.

A tím jsme vyčerpali všechny novinky ve vyhledávání, které Seznam pár dní zpět ohlásil. Jedná se tedy o relativně praktické změny a je znát, že se Seznam snaží zajistit lepší uživatelskou zkušenost.


Zdroj:

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit