Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Výsledky vyhledávání Google za poslední měsíc značně kolísají

Už jsou to tři měsíce, co Google vydal obrovský Core update, který zahrnoval rozsáhlé změny algoritmu vyhledávače. Jak jsme již informovali na přelomu dubna a května – zavedení do provozu trvalo déle než obvykle – a od té doby jsme zaznamenali první dopady změn.

Kromě toho, že update provázelo rozlehlé AB testování, poté, co byla aktualizace finálně zavedena, už několikrát došlo ke značné fluktuaci výsledků ve vyhledávání. To ostatně potvrdily i statistické údaje analytických nástrojů SEMrush, Mozcast, Mangools a další.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Taktéž na našem webu můžete sledovat statistiky. Od 19.4.2024, kdy bylo zavedení březnového Core updatu dokončeno, náš graf se změnami pozic na Googlu postupně narostl.

Magazín Seroundtable.com informoval, že tento víkend (konkrétně 8.6.2024) došlo ke značnému výkyvu pozic. Ostatně výsledky jsou výrazně proměnlivé v několika posledních týdnech. To potvrzuje i zmiňovaný magazín – podobné případy totiž zaznamenal už v těchto předchozích dnech:

Ačkoliv z velké části vychází ze zahraničních dat, i u nás si můžete všimnout, že se hodnoty ve stejných obdobích (⁓ 1 den) skutečně zvýšily i pro CZ a SK Google.

Obr.: Naše statistiky s vyznačenými výkyvy pozic pro 4.5., 9.5., 17.5., 22.5., 1.6., 5.6. a 8.6.

Pokud se vám tedy výrazně proměnily pozice, je dost možné, že vliv březnového updatu dopadl i na váš web. Google se podobnými updaty snaží optimalizovat vyhledávací algoritmy tak, aby mohl svým uživatelům vrátit výsledky, které jim co nejvíce pomohou.

Na vyhodnocení relevance Google používá rozličné mechanismy a jejich dílčí úpravy většinou shrne do nějakého většího updatu, který vydá obvykle několikrát do roka. S podobnými aktualizacemi je pak často spojována výrazná fluktuace pozic ve vyhledávání.


Zdroje a odkazy:

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit