Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Faceliftujeme Collabim a webinář o výsledcích AI experimentu

Po minulé náloži novinek vám přinášíme další nové úpravy, které jsme v aplikaci provedli za poslední týdny. Práce v aplikaci je tak opět o něco pohodlnější.

Upozornění při načítání odkazů

Vylepšili jsme automatické načítání odkazů z URL adresy. Aplikace vás upozorní, pokud je chybně zadaná URL adresa nebo pokud na adrese není nic nalezeno. Navíc byl celý proces doplněn o nové informativní zprávy.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Pokud je tedy se zadanou URL adresou něco v nepořádku nebo na ni zkrátka nebyl nalezen žádný odkaz, zobrazí se vám příslušné upozornění.

Teoretická návštěvnost v provozu

V minulém přehledu novinek jsme vám představili novou metriku Teoretická návštěvnost, která nahradila dosavadní Collabim index.

Teoretická návštěvnost bere v úvahu nejen pozice, ale i hledanost klíčových slov. Proto je ideální metrikou pro sledování “zdraví” projektu a díky této metrice budete mít jasno, jak na tom váš projekt aktuálně je. Najdete ji nejen na přehledu projektu, ale i jako součást nástroje Market dominátor. V naší nápovědě se podrobně dočtete o tom, jak Teoretická návštěvnost funguje.

Budeme moc rádi, když nám dáte vědět zpět, jak se vám tato nová metrika líbí!

Sjednocení grafů

Pokud sledujete přehledy rozložení pozic, před nedávnem jste ještě mohli narazit na koláčové grafy, které byly na každém přehledu různě pootočeny, což bylo mírně matoucí.

Prezentace grafů na rozložení pozic u klíčových slov i na konkurenci jsme sjednotili tak, aby byly konzistentní se zbytkem Collabimu. Nyní všechny zobrazují informace po směru hodinových ručiček.

Mazání v reálném čase

Pokud jste v minulosti mazali například klíčová slova, vždy po smazání došlo automaticky k obnovení stránky a celý proces mazání tak trval zbytečně dlouho.

Nyní můžete smazat klíčová slova, stránky, webové stránky a kategorie aktivit na našich čtyřech stránkách – Přehled klíčových slov, Přehled stránek, Přehled uložených webů a Kategorie aktivit/odkazů – aniž by se stránka po smazání obnovovala. Tato úprava vám umožní provádět tyto akce mnohem rychleji.

A nový design?

V minulém newsletteru jsme vám taktéž představili nový vzhled aplikace – upravili jsme menu projektu, uživatelský panel a především jsme přidali novou hlavičku.

Takto vypadá nová hlavička v aplikaci:

Hlavička funguje jako základní rozcestník, v rámci něhož můžete vybírat projekty, přidávat do projektů nová data nebo například spouštět jednorázové analýzy. V případě, že byste si s hlavičkou nevěděli rady, v nápovědě jsme podrobně popsali, jak hlavička aplikace funguje.

Levé menu projektu také prošlo změnou. Jak vypadá nyní si můžete prohlédnout níže:

Menu je nyní přehlednější a najdete v něm skutečně pouze takové položky a sekce, které se vztahují k vašemu projektu.

Provozní věci jsme přesunuli do uživatelského panelu, který najdete pod svým jménem v pravém horním rohu obrazovky:

Pokud byste si nebyli jisti, jak se v tomto panelu orientovat, připravili jsme pro vás novou nápovědu s detailním popisem uživatelského panelu.

Mimochodem, nápovědu jako takovou jsme kompletně přepracovali tak, aby veškeré info odpovídalo aktuálnímu designu.

A jelikož Collabim neupravujeme pro sebe, ale pro vás, rádi bychom se vás optali – jak se vám nový vzhled líbí?

Loučíme se s kontrolou souboru robots.txt

Doposud každý týden probíhala kontrola souboru robots.txt na vašem webu, abyste měli přehled o případných změnách, které byly v souboru provedeny. Vzhledem k minimálnímu využití jsme tuto možnost kontroly z projektů odstranili.

Blíží se webinář!

Ne vždy platí, že to, co vypadá dobře na papíře, funguje stejně dobře i v praxi. I skvělé metriky nemusí nutně znamenat, že váš web má skutečný přínos pro vaše podnikání. Karel Hladiš společně s Daliborem Jarošem připravili webinář o tom, jak se lze zmýlit při sledování různých metrik, které na první pohled vypadají úžasně.

V rámci webináře Karel s Daliborem představí, jak lze pro tyto účely využít AI a vše ukáží na praktickém příkladu.

Online webinář proběhne ve čtvrtek 2.11.2023 ve 13:00.

Přihlásit se můžete na odkazu níže:

https://mc.collabim.cz/zivy-webinar-ai

Poslední 2 místa na SEO workshop obsahu

Praha a Brno, druhá polovina listopadu. Jste-li studentem některého z našich tréninků, najdete pozvánku v e-mailu, kdybyste nenašli, dejte nám vědět. 

Budeme se těšit na on-i-off-line viděnou!

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit