Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Nejlepší nástroje na počet slov a znaků

Příspěvky na sociálních sítích, title a meta description, ale i blogový článek nebo školní práce – to všechno jsou případy, kdy počet znaků nebo slov v textu hraje důležitou roli. Samozřejmě, počítadlo najdeme přímo ve Wordu nebo Google Docs, ale ne vždy je to to nejlepší řešení. Už jen proto, že každý z nich počítá trochu jinak. Není tak na škodu znát a používat i další podobné nástroje. Existuje jich spousta, jsou dostupné online a zdarma, a k tomu mají často řadu dalších užitečných funkcí, které vám pomohou kontrolovat a optimalizovat váš text.

Tipy, jak najít nejlepší nástroj na počet slov a znaků přesně pro vás

Pokud potřebujete spočítat znaky pouze jednorázově, nejspíš vám poslouží jakýkoliv z níže zmíněných nástrojů. Ale jestliže jej budete využívat na pravidelné bázi, vyplatí se věnovat výběru trochu více pozornosti. Zaměřte se na tyto parametry:

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

1)   Co všechno umí nástroj spočítat?

Počet slov a znaků zvládají všechny, ale možná potřebujete spočítat znaky bez mezer či interpunkčních znamének, chcete znát také počet řádků, délku vět, četnost jednotlivých slov… A k tomu už je třeba vybírat pečlivěji.

2)   Podporované formáty

Pokud máte velké množství textu, nejspíš se vám nebude chtít jej po částech kopírovat do připraveného boxu. A tak se bude hodit možnost nahrát na web rovnou celý soubor. I to řada nástrojů dokáže. Jen si pohlídejte, které formáty umí přelouskat.

3)   Uživatelské rozhraní

Na počítání znaků a slov není třeba hledat složitosti, a tak i samotné nástroje bývají jednoduché a intuitivní. Je ale pravda, že na některých se to více hemží reklamou nebo spoustou funkcí, které nevyužijete, což může přehlednost a uživatelský komfort snižovat.

4)   Další funkce

Kontrola gramatiky či plagiátorství, převod znaků na čas čtení, měření rychlosti psaní – některé nástroje mají speciální dovednosti. Pokud je při práci využijete, poohlédněte se po nich.

5)   Praktické tipy

Jestliže nemáte zrovna v hlavě, kolik znaků může mít tweet, bude se vám hodit mít tyto informace uvedené přímo vedle počítadla. I na to se některé nástroje zaměřují.

6)   Jazyk

Níže zmíněné nástroje nemají problém s češtinou a mnoha dalšími jazyky. Pokud ale pracujete například s čínštinou nebo japonštinou, nastává už trochu jiná situace, a ne každý si s nimi poradí. Tak pozor na to.

8 nejlepších nástrojů na počet slov a znaků

Nástrojů, které váš text zanalyzují, je spousta. Stačí zadat příslušné heslo do vyhledávače. Mezi naše tipy jsme proto zařadili hlavně ty, které se od ostatních odlišují některou speciální funkcí. Hodit se tak budou pro různé účely i skupiny lidí. Ať už jste student, spisovatel nebo marketér, najdete mezi nimi svého favorita.

1. Wordcounternet.com

Jednoduchý, přehledný a se spoustou základních i pokročilých funkcí, to je nástroj Wordcounternet.com. Stačí vložit text, a okamžitě vidíte počet znaků, slov, vět, odstavců, čas, který zabere čtení textu, nebo třeba délku nejdelší věty. Nástroj funguje zdarma i bez přihlášení, ale pokud si tu založíte bezplatný účet, můžete zapnout funkci automatického ukládání nebo si nastavit denní cíl pro psaní. Jedinou nevýhodou je, že není možné sem nahrát už hotový soubor, který chcete zanalyzovat.

Wordcounternet.com

2. Countwordsfree.com

Tento nástroj nabízí opravdu hodně propracovanou statistiku vašeho textu, a to bez potřeby se registrovat. Jakmile text vložíte (lze sem nahrát i soubory mnoha a mnoha různých formátů), uvidíte nejen počet slov, znaků, číslic či vět, ale také čas čtení i předčítání textu nahlas nebo četnost použití jednotlivých slov. A hodit se může i speciální funkce, kdy stačí zadat URL adresu a počítadlo okamžitě danou stránky zanalyzuje.

Countwordsfree.com

3. Countingcharacters.com

Nepotřebujete žádné funkce nad rámec počtu slov, znaků a mezer? Zkuste Countingcharacters.com, který dělá přesně to, co slibuje. Oceníte jeho jednoduchost, rychlost a přehlednost, a někteří třeba i možnost vložený text jedním kliknutím hodit do verzálek, nebo jej naopak všech velkých písmen zbavit. Tento šikovný nástroj si můžete přidat i do Chromu jako doplněk. Jen do něj není možné soubory nahrávat.

Countingcharacters.com

4. DocWordCounter.com

Nástroj DocWordCounter potěší hned na několika úrovních. Za prvé je v (byť nedokonalé) češtině, za druhé pak umí přelouskat nahrané texty v nejrůznějších formátech. Vedle počtu slov vám pak ukáže i „neslova”, jako jsou nejrůznější speciální znaky. Na rozdíl od jiných nástrojů sem ale texty nenakopírujete, ani je nemůžete rovnou vpisovat. Pro kratší texty tak nejspíš nebude tolik praktický.

DocWordCounter.com

5. SmallSEOTools.com

Tento nástroj nefunguje jen jako prosté počítadlo, ale spíše jako šikovný analytický nástroj, který vám zobrazí nejdelší větu či slovo vašeho textu, četnost slov, délku v případě čtení či předčítání textu nahlas a mnoho dalších zajímavých statistik. A to zdarma i bez přihlášení. Velkou výhodou je, že sem můžete texty jak nakopírovat či přímo vepsat, tak je i nahrávat třeba z Google Disku nebo Dropboxu.

SmallSEOTools.com

6. EasyWordCount.com

Počet znaků, slov a znaků bez mezer – to je všechno, co vám tento nástroj ukáže, čímž dostává svému názvu. Je opravdu jednoduchý. A spoustě uživatelů to bude úplně stačit. Text sem přímo kopírujete nebo vpisujete a ihned vidíte výsledek, bez mačkání jakýchkoliv dalších tlačítek.

EasyWordCount.com

7. LetterCount.com

Pokud tvoříte příspěvky na sociální sítě, možná oceníte nástroj LetterCount.com. Samotná platforma totiž připomíná, jak moc se můžete pro jednotlivé sítě rozepsat. Otázkou zůstává, jak často tyto informace nástroj aktualizuje. Za vyzkoušení ale stojí, funguje jednoduše a bez nutnosti přihlášení.

LetterCount.com

8. WordCounterTool.com

Hledáte nástroj, který bude počet znaků zobrazovat v reálném čase, zatímco vy je budete ťukat do boxu? A ještě vám u toho bude měřit čas, abyste zjistili, jak rychle jste schopni psát? Pak je to WordCounterTool. Žádné pokročilé analýzy textu nečekejte, ale už zmíněnými funkcemi může být pro řadu uživatelů zajímavý.

Wordcountertool.com

Autor: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje:

  1. Top 11 Word Counter Tools – Plerdy. Plerdy – tools to improve conversions, usability analysis and SEO [online]. Dostupné z: https://www.plerdy.com/blog/top-11-word-counter/
  2. Count Your Words: 10 best free online word Counters. Wordspath [online]. Dostupné z: https://www.wordspath.com/tools/word-counter/
  3. Character & word counter formulas for MS Excel & other spreadsheets. www.linkedin.com [online]. Dostupné z: https://www.linkedin.com/pulse/character-word-counter-formulas-excel-jim-kernicky/?trk=public_profile_article_view
  4. 5 Best Free Word Counter Tool Online With Character & Sentence Counter. Fossbytes – Technology Simplified [online]. Dostupné z: https://fossbytes.com/best-free-word-counter-tool-online-with-character-sentence-counter/
  5. Why to use character counter tool to improve online results. www.linkedin.com [online]. Dostupné z: https://www.linkedin.com/pulse/why-use-character-counter-tool-improve-online-results-hifi-trick/
  6. Breitig, L. K. (2023, August 14). Why does the word count differ between programs? [online]. Dostupné z: https://www.thehappybeavers.com/post/why-does-the-word-count-differ-between-programs
Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit