Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Novinky z Collabimu v listopadu 2018

Ani v listopadu naši šikovní programátoři nelenili a připravili pro vás mnoho užitečných vylepšení, které vám ušetří čas a usnadní vaši práci s Collabimem.

Pokud raději sledujete video než čtete, můžete se na naše novinky podívat zde. Nebo také zde:

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Přidána detekce SERP Features “people also ask”

Collabim vám v přehledu klíčových slov vašeho projektu pomůže detekovat SERP vztahující se k otázkám, na které se lidé ptají.  Tato funkce zatím není na Google.cz příliš rozšířená, v USA však jde o naprosto běžný doplněk vyhledávání. Je tedy jen otázkou kdy dorazí i k nám.


Razantní zrychlení Svatého Grálu

Již nebudete muset dlouho čekat na vyhodnocení výsledků, které vám Svatý Grál poskytuje. Velké domény jsme v současnosti schopni vyhodnocovat dokonce už za 12 vteřin.

 

Automatické vytvoření aktivních poznámek 

V sekci odkazy již není potřeba kopírovat URL z poznámky. Nyní jsou všechny uložené odkazy v textu poznámky aktivní a otevírají se v novém okně. Nemusíte tedy odkazy z poznámek kopírovat, nebo navštěvovat detail odkazu pro zkopírování URL adresy, například komunikace, kterou jste řešili s druhou stranou, která odkaz poskytla.

 

Nově nastavené filtry v PPC GA nástroji 

PPC GA nástroj nově umožňuje odfiltrovat výsledky bez goalu a transakcí. Byla prodloužena čekací doba pro načtení dat z GA.  Pokud stále ještě nevíte co vám tato analýza umožňuje velmi vřele doporučujeme náš článek s názvem Spolupráce SEO a PPC….

Tímto přidaným filtrem jsme odbourali problémy, které vznikaly např. u velkých e-shopů generujících denně desetitisíce klíčových slov v GA. Nyní si velké e-shopy mohou jednoduše analyzovat, protože si natáhnou pouze klíčová slova, která měla nějakou konverzi nebo transakci. Hurááááááá!

 

Načíst gzipovanou mapu už není problém

Nástroj Získávač URL ze sitemapy umí načíst gzipovanou sitemapu a dát vám zpět načtené adresy daného webu.

 

Máme hromadný dashboard všech Collabim konektorů pro GDS

Největší a nejzajímavější změnou v Collabimu je přidání hromadného dashboardu a vylepšení popisů všech konektorů.

Jak se můžete dočíst v naší nápovědě, Collabim má Google Data Studio konektory, které vychází z našeho Collabim API.

Do GDS lze stahovat užitečné informace jako jsou pozice, rozložení pozic, market share, atd.

Díky testovacímu dashboardu Google Data Studio můžeme sledovat, jestli nám všechny konektory fungují, kdyby něco nefungovalo, nahlásí se chyba načtení dat. Dashbord si můžete zkopírovat a vytahat si z něj grafy, které se vám hodí pro váš projekt, aniž byste museli dlouho přemýšlet jaký graf pro daný výstup použít.

Dále jsme na GDS konektor Keyword list přidali možnost výběru dat jen pro jeden štítek:

Je pro vás práce s GDS tak trochu alchymie?

Nevadí! Připravili jsme pro vás na našem youtube kanálu sérii videí o GDS, kde se jim podrobně věnujeme.

 

Nový design aplikace

Ochutnávku nového designu, který již velmi brzy dorazí na vaše monitory, si už nyní můžete ochutnat na přihlašovací a registrační stránce do Collabimu.

Pokud Google seznam a další vyhledávače dají již v Novém roce se někteří z Vás budou moci podívat do zbrusu nové aplikace která bude svou použitelností a designem odpovídat roku 2019. Nově se můžete registrovat také přes Facebook a Google.

Máte-li zájem být mezi prvními testery naší nové aplikace, přihlaste se prosím zde.

 

Pavel Ungr miluje také Collabim

A protože v listopadu jsme ani po pár stránce nelenili, přinášíme vám exkluzivní rozhovor z předním českým odborníkem Pavlem Ungrem hned na dvou různých stránkách, kde popisuje jak Collabim používá pro kontinuální měření klíčových slov na projektech svých klientů.

Také začal používat Collabim pro jednorázové analýzy, které jsou životně důležité pro jeho práci. Videa můžete vidět na těchto dvou našich stránkách:

Pokud jste dočetli článek až sem, velmi vám děkujeme za váš čas a zájem a budeme se těšit zase za měsíc u dalších novinek.

Hanka & Dalibor

 

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit