Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Collabim je výrazně rychlejší, ale také jsme přidali hromadu dalších vylepšení

Pojďme se dnes podívat na hlavní změny, které se na Collabimu udály od začítku letošního roku. Jen pro připomenutí, aktuální seznam naleznete na naší nápovědě:

https://help.collabim.cz/zmeny-v-aplikaci

Teď už ale pojďme na to.

Rychlost, rychlost a zase rychlost

Víme, že je rychlost pro vás důležitá. Nechceme vás zdržovat. Proto jsme v únoru a březnu přes 30% naší vývojářské energie věnovali jen a pouze rychlosti Collabimu. Celkem 6x jsme také měli potřebu se o tom s Vámi podělit v rychlém přehledu změn v aplikaci. Na některých přehledech a stránkách se nám podařilo z Collabimu vymáčknout třeba snížit čas celkové načtení až o 70% původního času. Hodně samozřejmě záleží na množství projektů a slov, které v aplikaci sledujete.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>
Přehled změn aplikace Collabbim - zrychlení v začátku roku 2020
Přehled změn aplikace Collabbim – zrychlení v začátku roku 2020

 

Přesněji nám Google Analytics říkají toto:

Zrychlení aplikce Collabim začítkem roku 2020 podle Google Analytics
Zrychlení aplikce Collabim začítkem roku 2020 podle Google Analytics

 

A co vaše stránky? Máte rychlost webu v pořádku? Netrpí i vaši návštěvníci/uživatelé?

Fixace prvního řádku tabulky přehledu klíčových slov

Přehled klíčových slov a jeho tabulka měla stále trochu mouchy. Pokud jste sledovali více slov a chtěli si je zobrazit najednou, nedržel se první řádek s obrazovkou, jak jste rolovali níže. To už je minulostí. První řádek tabulky jsme zafixovali, takže teď už vždy víte, na co se koukáte. Jak u prvního sloupce s klíčovými slovy, tak i první řádek, který ukazuje názvy hodnot, které v přehledu vidíte.

Přehled klíčových slov a fixace prvního řádku
Přehled klíčových slov a fixace prvního řádku

Město na výběr v jednorázové analýze návrhu klíčových slov

Je-li analýza klíčových slov vaším denním chlebem, jistě oceníte toto vylepšení na analýze návrhu klíčových slov. Chyběla vám možná specifikace města, odkud z Google bereme návrhy, dodali jsme ho.

Návrh klíčových slov a přidání výběru města
Návrh klíčových slov a přidání výběru města

 

Nově se tak můžeme podívat, zda-li třeba informace o vás nevyhledávají vaši sousedé 😀

Možnost překontrolování odkazů na požadavek a hromadná změna stavu

Čekání na pravidelnou týdenní konrolu odkazů? Již není třeba! Uděláte-li změnu, můžete si nechat odkazy znovu překontrolovat nebo rovnou hromadně změnit jejich stav!

 

Měření pozic Google obrázků a Google mobile pro všechny země.

Jestli Vám chybělo mobilní a obrázkové vyhledávání toho, jak si vedete v jednotlivých zemích, tak Vás mohla zaujmout i tato aktualizace. V jednorázové analýze si totiž nově můžete změřit pozice Google obrázků a Google mobile pro všechny země, kterých je nyní v nabídce více než dříve.

 

 

Flexibilnější tarif FREE

Pokud patříte mezi uživatelé s FREE tarifem, zajisté Vás potěší následující novinka. Nově si můžete volit mezi množstvím klíčových slov a četností jejich měření. Tedy stejně jako u placených tarifů!

Možnost připnout jednorázovou analýzu k projektu

Nová funkce Collabimu umožňuje připnout jednorázovou analýzu k projektu. K takové analýze bude mít potom přístup jenom ten, kdo má přístup k projektu.

Kontrola odkazů pro meta tag robots

Když si necháte překontrolovat Vaše zpětné odkazy uvidíte, že nově kontrolujeme i odkazy pro meta tag robots – noindex, nofollow, abyste měli jistotu, že se Vaše stránky zobrazují správně.

 

Úprava měření featured snippetu na Googlu

Díky změnám, které ve vyhledávání provedl Google jsme také provedli zásadní změnu v měření pozic v Collabimu. Nově počítáme s Featured snippetem jako s organickým vyhledáváním. Pokud tedy obsazujete tuto exkluzivní pozici uvidíte u své pozice značku pro featured snippet. Pro více informací o této změně si můžete přečíst článek na naší SEO Akademii.

Aktualizace market share

Čekali jste každý týden netrpělivě na aktualizaci market share? Nyní si vše můžete řídit sami a jednoduše přehled aktualizovat kdy budete potřebovat!

Sledujeme robots.txt u každého nově založeného webu

Pokud přejdete do nastavení Vašeho projektu, můžete si nastavit adresu robots.txt souboru, který pro Vás bude Collabim každý týden kontrolovat. Naučte se také robots.txt správně nastavit.

 

A to je pro dnes vše! Na viděnou u další várky změn, už teď se nám seznam opět nafukuje 😀

Za tým Collabimu
Dalibor Jaroš

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit