SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Interní zpětné odkazy

Interní zpětné odkazy (interní linkbuilding, prolinkování) slouží především k zlepšení navigace po webu / e-shopu, čímž je docíleno lepšího uživatelského zážitku a možným zlepšením pozic ve výsledcích vyhledávání. Je však třeba to s interním prolinkováním nepřehánět a najít rozumný poměr mezi počtem odkazů a samotným textem / obsahem.

Interní odkazy ze stránek, které vedou na stránky s kódem 404 mohou být penalizovány a Matt Cutts z Googlu také radí nepoužívat direktivu nofollow u interního odkazu vedoucí na jiné interní stránky.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Není přesně dané, jaký je ideální počet vnitřních odkazů, ale lze říct, že stránky, na které nevede žádný nebo nepoměrně málo interních odkazů mohou být vyhledávači ignorovány. Typický příklad je vytvořením landing page pro určité klíčové slovo, kterou nechcete mít ve viditelné informační architektuře. Taková stránka je pak odeslána do sitemapy, ale mimo ní se k ní roboti nemají jak dostat a mohou ji proto nezahrnout do indexu. Počet interních odkazů pro stránky najdete v Google Search Console.

Autor textu: Šimon Seďa (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Pozitivně

Míra závažnosti: Střední
Typ SEO:
Off-page (linkbuildeři)

Příklady z praxe

Zde mám příklad, jak to vypadat nemá. Dostal se k nám klient, kterého měl na starosti v minulosti pravděpodobně nějaký SEO šaman. Text odkazu se neustále opakuje a není relevantní. Například se odkazuje na hobby svítilny nebo čelovky, přestože anchor text je pořád „svítilny“. Podobným způsobem je řešen celý web. Nyní se snažíme texty a odkazy upravit.

Přidat příklad z praxe

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit