Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Recenze SEO kurzu pro začátečníky od Včeliště

Před deseti dny mne v e-mailu velmi mile překvapila nová iniciativa společnosti Včeliště pod názvem “90minutový SEO kurz pro začátečníky”. Protože SEO-osvěty není nikdy dost a navíc se jedná o kurz od společnosti, která jako jedna z prvních na českém internetu přišla s velmi propracovaným kurzem o SEO (byť před téměř 10 lety), musel jsme se co nejdříve podívat, o co jde. A tak vám dnes mohu přinést z první ruky dojmy, co se v tomto novém kurzu dozvíte.

Profesionální zpracování

První, co vás “praští do očí a uší”, je jednoznačně velmi kvalitní zpracování. Přednáší jednak sám velmi zkušený řečník Josef Řezníček (zakladatel Včeliště), ale neméně kvalitně je na tom i technika.  Zvuk je celou dobu perfektní, všemu je krásně rozumět a celý přednes je doplněn trefnými vizualizacemi, které dokreslují o čem se v dané chvíli hovoří.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Obsah kurzu – co se vlastně dozvíme?

Pojďme se ale teď podívat na to hlavní, co kurz přináší – znalosti. Celý 1,5 hodinu trvající kurz je rozdělen do 12 částí:

V jednotlivých, poměrně svižných lekcích se Josef věnuje daným tématům a nezachází příliš do hloubky. Právě proto tak podává základní přehled, jak které jednotlivé aspekty SEO fungují.

Velmi oceňuji doplňující vizualizace, které vás navedou k hledání správného řešení. Pro většinu majitelů webů a e-shopů bude nejzajímavější část “Vyhodnocování v SEO”, který výborně shrnuje posloupnost kroků ke správnému posouzení, zda-li se vám investice do SEO vyplácí.

Skvělé je také praktické shrnutí špatných návyků a postupů v SEO v části “Co nedělat v SEO”. Také se zde důkladněji osvětlují některé SEO faktory, které mohou být v úvodu vnímány jako příliš důležité a mohou vést k chybnému dojmu o jejich důležitosti.

2 nedostatky

Jako každý počin má své mouchy, je fér zmínit 2, které jsem v kurzu vnímal. Tím prvním nešvarem je nemožnost zrychlení přehrávání. V některých pasážích klade Josef velký důraz na pomalé vysvětlování, což může být pro někoho až příliš pomalé a mohlo by ho to od sledování odradit.

Lze si však jednoduše pomoci pomocí tohoto návodu:
https://www.youtube.com/watch?v=XDqsgFzjzSU

Tím druhým nešvarem je pak označení rychlosti webu jako “jednoho z nejdůležitějších faktorů pro Google”, s čímž nesouhlasím. Souhlasím ale v plném míře s tím, jak Josef toto tvrzení upravuje a dovysvětluje v dříve zmiňované části “Co nedělat v SEO”.

Suma sumárum

Určitě se nejedná o kurz, který by vás vedl za ručičku v každém z probíraných bodů, na to ostatně v rámci 90 minut ani nemůže stačit a také nemá tyto ambice.

Jde ale o velmi kvalitní a rychlý vstup do SEO problematiky. Navíc za tu cenu (ZDARMA), jak se říká “nekup to”.

Vstup do kurzu naleznete zde:
https://akademie.vceliste.cz/kurz/zaklady-seo/

Upozornění & SEO trénink nakonec

DISCLAIMER: Collabim nemá z propagace tohoto kurzu žádný peníz, ani nijak finančně nepodporoval vznik tohoto kurzu. Zmínky o něm v tomto kurzu tedy vychází z vlastních zkušeností s naším nástrojem společnosti Včeliště.

No a pokud po shlédnutí kurzu zatoužíte po tom si SEO vyzkoušet na vlastní kůži, zkuste se podívat na dvě naše školení, které jsou zaměřena na praktická použití:

Dalibor Jaroš
CEO Collabimu

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit