Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Změnili jste doménu webu? Změňte ji i v Collabimu

URL adresu webu můžete změnit z různých důvodů – ať už kvůli estetice, nebo třeba z důvodu rebrandingu společnosti. Při změně domény mimochodem nezapomínejte na přesměrování.

Používáte-li pro monitorování výsledků Collabim, neměli byste však také zapomenout na změnu URL adresy projektu. Pokud byste ve vašem projektu ponechali původní doménu, je velmi pravděpodobné, že byste v Collabimu viděli nerelevantní výsledky. Collabim by totiž měřil původní doménu, která již neexistuje.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Jak změnit URL projektu?

Nejprve si v hlavičce aplikace zvolte projekt, který si přejete spravovat.

Jakmile projekt máte vybraný, v levém menu klikněte na sekci Nastavení projektu.

Zde uvidíte aktuálně zadanou URL, v rámci níž je projekt měřen.

URL webu můžete změnit na novou.

Poté nezapomeňte potvrdit úpravy kliknutím na tlačítko Uložit změny.

Případně si můžete taktéž změnit název projektu – ten však slouží pouze pro vás. Projekt můžete pojmenovat, jak uznáte za vhodné – název projektu na měření nemá vliv. Pro měření je podstatná pouze URL webu.

Zápis do marketingového deníku

Změníte-li URL adresu projektu, doporučujeme si tuto událost zapsat do marketingového deníku ve vašem projektu. Při zpětném vyhodnocování tak budete mít jasno, kdy ke změně došlo a odkdy se údaje vztahují k nové URL adrese.

Marketingový deník najdete v levém menu projektu.

Zde pak můžete přidat novou poznámku pomocí tlačítka + Přdat poznámku po pravé straně přehledu.

Do poznámky stačí uvést informaci o změně URL – např. takto:

Jakmile novou poznámku vytvoříte, zobrazí se vám v marketingovém deníku.

To vám při zpětném vyhodnocování může významně ulehčit práci. Pokud by se pozice klíčových slov v průběhu měření výrazně změnily, budete díky zápisu vědět, že v příslušný datum došlo ke změně URL adresy projektu.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit