Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Col-brexit, zlevnění dal. vyhledávače o 40 %, vylepšení pro Slovensko a hromádka dalších změn

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR.

Od posledního článku představující novinky v Collabimu už téměř 5 měsíců. Mohlo se téměř zdát, že je celý náš vývoj na dovolené a nic se neděje.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Ve skutečnosti jsme však posledních 6 měsíců pracovali na jedné z největších technologických výzev za několik posledních let. Novinek je ale i tak spousta a dnes vás o všech zásadních budeme informovat.

Pohodlně se usaďte, začínáme.

Stěhování Collabimu domů, do Prahy

Nebudu Vás nyní nudit technickými detaily, nicméně od svého vzniku byl Collabim reálně umístěn na serverech v Irsku v područí společnosti Amazon. S narůstajícím počtem komplexity systému a uživatelů našeho nástroje nás čím dál více pálila rychlost naší aplikace. Povedlo se? Pojďme se podívat na graf přímo z Google Analytics:

Dovedete si tipnout, kdy jsme servery přepnuli? Ano, začátkem března jsme začali postupně přesouvat uživatele do nové lokace našich serverů – do Prahy. V tuto chvíli jsme díky tomuto kroku zrychlili celou aplikaci více než 2x. A tím určitě nekončíme.

Ačkoliv jsme prováděli důkladné testování aplikace v rámci příprav, nic neumí nasimulovat reálný provoz. Proto moc děkujeme našim uživatelům za pochopení (a milá slova podpory na naší podpoře) za trochu častější výpadky v průběhu března a dubna, kdy jsme ještě vychytávali několik much v reálném provozu.

Zlevnění o ~40% za měření dalšího vyhledávače

Možnost třetího vyhledávače využíváte stále více. Abychom Vám jeho využívání ještě více zpříjemnili, zlevnili jsme pro Vás měření. Nová cena je 0,14 Kč za změření 10 klíčových slov.

Možnost filtrace stránky dle autora

Pokud Vás na projektu pracuje více a každý si občas přidáváte stránku ručně, jistě tuto novinku oceníte. Pomocí nového filtru si snadno vyfiltrujete pouze stránky, které jste přidal/a Vy.

Možnost exportu tabulky TOP 10 do Excel souboru

Tabulka s TOP 10 výsledky na Průzkumníku klíčových slov lze nyní vyexportovat do Excel souboru. Získáte tak možnost práce s tabulkou i mimo Collabim.

Seznam duplicitních URL

Na detail stránek s aktivním doporučením “Duplicitní title/meta description” jsme přidali seznam všech URL, se kterými tato stránka tvoří duplicitu. Pak už snadno sjednáte nápravy a duplicity odstraníte.

Autor stránky na detailu stránky

Kde se tam ta stránka vzala? Kdo ji tam přidal? Ano, občas snadno ztratíte přehled. Obzvlášť, pracuje-li Vás na projektu v Collabimu více. Nově máte možnost na detailu každé stránky zjistit, kým byla přidána.

Zlepšení přehlednosti

Odkazy na SEO faktory u doporučení na přehledu stránek nyní mají ikonku externího odkazu. To pro Vás znamená lepší přehlednost a méně zmatků.

Svatý grál jako vyhledávač long-tail výrazů

Do výsledků návrhu klíčových slov a analýzy pozice a hledanosti jsme nově u svatého grálu doplnili sloupec “Words count”. Tento sloupec udává počet slov v dané frázi. Rychlostí blesku tak najdete long-tailové výrazy. Stačí výsledky seřadit podle sloupce “Words count”.

Vylepšení tabulky návštěvnosti

Vylepšili jsme vzhled tabulky návštěvnosti na detailu stránky. Nyní je přehlednější a lépe se v ní zorientujete.

Intuitivní přehled klíčového slova

Upravili jsme přehled detailu klíčového slova. Vylepšení poznáte především při práci se štítky, četností měření či cílovou stránkou. Nově u každé nastavené položky jen kliknete na Upravit a je to. Žádné složité hledání a upravování.

Collabim ve slovenštině

Aktualizovali jsme a doplnili překlady pro naše zákazníky ze Slovenska. Hlavně jsme ale získali spolehlivého partnera na Slovensku, který se bude nadále starat o to, abychom pro naše uživatele ze Slovenska připravovali domáčtější prostředí.

Rychlejší měření zpětných odkazů

Několikanásobně jsme zrychlili kontrolu zpětných odkazů. Nyní prioritně přeměříme odkazy, u kterých kontrolu vyžádáte manuálně.

Nový doplněk – měření dostupnosti (BETA)

Jaká je dostupnost Vašeho webu? Na tuto otázka nově naleznete odpověď přímo v Collabimu. Připravili jsme pro Vás nový doplněk – Měření dostupnosti. Pomocí tohoto doplňku můžete snadno a efektivně měřit dostupnost vašeho webu.

Moje uložené weby bez nutnosti vstupu do projektu

Každý krok navíc je zbytečný. Tím jsme se řídili při návrhu nového vylepšení. Nově nemusíte vstupovat do projektu, abyste otevřeli Moje uložené weby.

Z marketingového deníku přímo na klíčová slova

Pokud používáte marketingový deník a chcete se rychle překliknout na klíčová slova s daným štítkem, nově můžete přímo z marketingového deníku.

Připnutí analýzy ke konkrétnímu projektu

V přehledu Historie jednorázových analýz nově můžete i zpětně připnout analýzu ke konkrétnímu projektu. To je perfektní v případě, kdy děláte hodně analýz pro různé projekty a zapomenete analýzu připnout hned při její tvorbě.

Zaslaní žádosti o nové heslo

Pokud potřebujete zaslat nové heslo některému z uživatelů, nově máte tuto možnost přímo v seznamu uživatelů.

Zobrazení výsledků site:

V detailu klíčového slova můžete nově “Zobrazit výsledky site:” pro váš projekt. Skrze tento operátor můžete kromě vyhledávání pouze na dané doméně, také kontrolovat počet indexovaných záznamů daným vyhledávačem. Hledání dalších příležitostí k interním odkazům nebylo nikdy snadnější.

Analýza KGR přímo v jednorázové analýze hledanosti a pozic

Připravili jsme pro Vás novou analýzu pro KGR (Keyword Golden Ratio) v rámci analýzy pozic a hledanosti. Stačí tuto možnost zvolit a máte podklady pro KGR připravené.

Interaktivní grafy rozložení pozic klíčových slov

Z grafů rozložení pozic klíčových slov se lze nyní prokliknout na přehled klíčových slov se zadanými filtry z grafu. Už žádné složité hledání a několik kliknutí navíc. Vše dostupné z interaktivních grafů.

Máte dotazy, náměty na další vylepšení, něco jsme udělali blbě? Dejte nám prosím vědět!

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit