Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Včerejší výpadek databáze a ztráta nově přidaných dat

Rádi bychom informovali o větším výpadku naší aplikace, který proběhl během včerejšího večera a měl částečně devastační účinky na malou část naší databáze.

Bohužel došlo k havárii primární databáze, která obsahuje zákaznická data. V 17:10 jsme zaznamenali kompletní pád databáze a v 17:29 jsme obnovili záložní obraz databáze z časných ranních hodin (původní primární databázi se nedařilo žádným způsobem oživit).

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Nadále (prakticky celou noc) jsme se pokoušeli ztracená data obnovit, bohužel bez výsledku. Proto jsme dnes ráno v 8:00 přistoupili k nouzovému řešení a použili tuto zálohu jako primární databázi.

Data přidaná během dne jsou bohužel nenávratně ztracena. Nicméně veškerá měření ještě během večera a noci zdárně proběhla a pozice klíčových slov tak byly získány v pořádku i za včerejší den

Nekolik účtů (méně než 2,5% našich uživatelů) bohužel přidávalo během včerejšího dne nová data (klíčová slova, odkazy apod.). V tomto případě bohužel došlo k jejich nevratné ztrátě a bude třeba data znovu do sledování přidat. Jsme samozřejmě připraveni Vám v tomto maximálně pomoci. Pošlete-li nám na naši podporu (info@collabim.com) data, přidáme data samozřejmě za vás.

V případě, že nějaký účet data promazával, bude třeba akorát promazat znovu. Tato data se právě vlivem obnovy zálohy nesmazala.

Za komplikace se velice omlouváme a okamžitě přijímáme další opatření, abychom v budoucnu této situaci pokud možno úplně zamezili.

Josef Boška & Dalibor Jaroš
Vedoucí vývoje a provozu & CEO Collabimu

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit