Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Zdeněk Dvořák (Linki.cz): Obrovská úspora času za směšný peníz

zdenek-dvorak-230Na blogu jsme otevřeli novou rubriku – Rozhovory. Zajímá nás, jak Collabim vnímají jeho uživatelé a co jim v něm případně schází. K prvnímu rozhovoru jsme si pozvali Zdendu Dvořáka, který Collabim používá na denní bázi již několik let. Zdenda patří k nejpovolanějším link builderům v ČR a píše velmi přínosný blog.

Ahoj Zdendo, díky za Tvůj čas pro tento rozhovor. Vzpomeneš si, jak dlouho Collabim používáš a jaký byl důvod proč si ho vyzkoušel?

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Collabim používám od konce roku 2010. Nevzpomenu si, kde jsem na něj narazil, ale oslovil mě okamžitě. Ty funkce a úspora času tam byla obrovská, to se prostě z pohledu link buildera nedalo nepoužívat. Navíc za směšný peníz.

Které funkce Collabimu používáš nejvíce?

Klasicky evidenci aktivit ve všech fázích. Snažím se přidávat k evidenci frází vstupní stránky, abych ušetřil čas, když najdu vhodnou stránku, kde by odkaz mohl být a nehledal, kam vlastně povede. Z poslední doby mám oblíbené dvě, které jsem si na Jirkovi Koutném “vydobyl”. První je ten koláč, který dává přehled o vývoji sledovaných frází. Hned mám tak představu o tom, co se v následujících dnech a týdnech může dít s návštěvností webu. Tou druhou je historie známých aktualizací algoritmů u vyhledávačů Google a Seznam. Tohle mě napadla na konkrétním příkladu, kdy jsme v analýze namířené do minulosti prostě přehlédli propad spojený s Penguinem. Ale kde je problém, tam může být řešení a to už teď mám. I když je to velmi specifická funkce, jsem rád, že tam je.

Dokážeš odhadnout kolik času Ti Collabim každý měsíc ušetří?

Řádově to budou určitě hodiny. Pro mě je hodně důležité i ukládání dat, které Collabim umí. Pokud to neflákáš, máš v něm kdykoliv k dispozici databázi webů, lidí a kontaktních údajů.

Která nová funkce Tě v poslední době nejvíce potešila?

Tady jsem se už trošku vystřílel u odpovědi výše:) Ale ta analýza vstupních stránek vypadá jako použitelná funkce pro rychlé akce. Docela mě zaujalo, že velmi podobnou funkci představil nástroj Linkody, který teď testuji.

Je něco co Ti v Collabimu chybí?

Nějak mi u seznamu klíčových slov zmizel přehled odkazů, které se k němu váží. Kam to zmizelo?:)

V listopadu 2014 došlo k přeprogramování sekce s klíčovými slovy a tuto funkci téměř nikdo nepoužíval, proto tam již není.

Používáš ještě nějaké další nástroje?

Používám Buzzstream jako databázi a CRM, tím směrem byste se mohli vydat. Dál každodenně Ahrefs, pár rozšíření do prohlížeče, OpenRefine, kde mám pořád zatím diplom na level Pulec. A e-mail. Hodně e-mailu:)

Zdendo, děkuji za rozhovor. Ať se Ti daří jak v pracovním, tak osobním životě.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit