SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Vylepšení měření pozic a reportů

Na základě požadavků zákazníků jsme připravili další skvělé funkce. Nově můžete v Collabimu nastavit lokalitu (město), aby se do měření pozic započítávaly geograficky personalizované výsledky. Do přepracovaných reportů jsme také přidali dlouho slibovaná meziroční srovnání.

Geograficky personalizované měření pozic

V sekci „Nastavení webu“ v Collabimu si zvolte město, pro které budeme sledovat geograficky personalizované výsledky Googlu. Toto nastavení ovlivní malý počet klíčových slov a jejich pozic. Více si přečtěte v mém článku Záludnosti při měření pozic v Google, část 2.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

geo_personalisation_settings

Meziroční srovnání v reportech

Tabulky v reportech Collabimu nově obsahují mimo srovnání se zvoleným předchozím obdobím také automatické meziroční srovnání. Jednoduše tak zjistíte, jak se vám daří jak např. meziměsíčně, tak i meziročně. Výhodou meziročního srovnání je menší ovlivnění sezónností, protože srovnáváme vždy 2 stejné měsíce mezi sebou.

yoy_comparison

Co chystáme dál?

V posledních týdnech jsme Collabim upravovali, aby uměl měřit pozice i v výrazně upraveném vyhledávání Seznam.cz. Jakmile bude nové vyhledávání nasazeno, Collabim je připraven měřit pozice správně. Pokud potřebujete získávat výsledky nového Seznamu ve své PHP aplikaci, můžete vyzkoušet můj skript pro získávání výsledků ze Seznam.cz.

Připravujeme také jedno velké rozšíření Collabimu do oblasti zpracování PPC inzerátů. Pokud chcete tuto novou funkci využívat jako první, napište mi na koutny@collabim.com.

Děkujeme, že jste s námi a ať vám Collabim slouží!

 

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit