Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Stavové kódy: 3XX

Stavový kód 3XX běžný uživatel internetu neuvidí. Tento kód říká prohlížeči, že se má přesunout na jinou URL adresu, kde je umístěn platný obsah. Jedná se o přesměrování, které je použité například z důvodu neexistence původní stránky. Přesměrování přesune na novou lokalitu návštěvníky a pokud přesměrování je 1:1, tak i hodnocení původní stránky.

Google doporučuje pečlivě vybírat stránky, na které budeme přesměrovávat, aby bylo zajištěno, že jejich obsah je dostatečně podobný. V opačném případě totiž může použití tematicky málo podobné stránky vyústit v tzv. „měkkou 404“, které sice lze považovat za funkční stránky, ale nepřenáší se na ně ranking stránky původní.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Vyhledávače zohledňují pouze několik řetězových přesměrování, proto není vhodné vytvářet zbytečně dlouhé řetězce. Navíc při každém přesměrování se ztrácí část rankingu původní zdrojové stránky a prodlužuje se doba načtení stránky. Seznam ani Google nedoporučují pro přesměrování používat JavaScript ani meta tag refresh.

Ideální je vybrat takový redakční systém, který při změně jakékoliv URL provede automatické přesměrování a nedojde k zbytečně vytvořené 404. Zároveň pokud plánujete přechod na jiný redakční systém či je z nějakého důvodu nutné provést kompletní změnu URL, doporučujeme kontaktovat SEO konzultanty a nenechat zodpovědnost přesměrování jen na vývojáři — chybné redirecty mohou silně a dlouhodobě poškodit pozice stránek.

Autor faktoru: Jan Vanžura (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Negativně
: Seznam
Negativně

Míra závažnosti: Vysoká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Často se nám stává, že díky nevhodnému přesměrování 302 nebo zapomenutí přesměrování starých stránek (zobrazení 404) zaznamenáváme propad pozic. Pomocí přesměrování 301 se nám daří udržet pozice.

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit