SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Stavové kódy: 3XX

Stavový kód 3XX běžný uživatel internetu neuvidí. Tento kód říká prohlížeči, že se má přesunout na jinou URL adresu, kde je umístěn platný obsah. Jedná se o přesměrování, které je použité například z důvodu neexistence původní stránky. Přesměrování přesune na novou lokalitu návštěvníky a pokud přesměrování je 1:1, tak i hodnocení původní stránky.

Google doporučuje pečlivě vybírat stránky, na které budeme přesměrovávat, aby bylo zajištěno, že jejich obsah je dostatečně podobný. V opačném případě totiž může použití tematicky málo podobné stránky vyústit v tzv. „měkkou 404“, které sice lze považovat za funkční stránky, ale nepřenáší se na ně ranking stránky původní.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Vyhledávače zohledňují pouze několik řetězových přesměrování, proto není vhodné vytvářet zbytečně dlouhé řetězce. Navíc při každém přesměrování se ztrácí část rankingu původní zdrojové stránky a prodlužuje se doba načtení stránky. Seznam ani Google nedoporučují pro přesměrování používat JavaScript ani meta tag refresh.

Ideální je vybrat takový redakční systém, který při změně jakékoliv URL provede automatické přesměrování a nedojde k zbytečně vytvořené 404. Zároveň pokud plánujete přechod na jiný redakční systém či je z nějakého důvodu nutné provést kompletní změnu URL, doporučujeme kontaktovat SEO konzultanty a nenechat zodpovědnost přesměrování jen na vývojáři — chybné redirecty mohou silně a dlouhodobě poškodit pozice stránek.

Autor faktoru: Jan Vanžura (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Negativně
: Seznam
Negativně

Míra závažnosti: Vysoká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit