Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Rychlost načtení stránek

Rychlost načtení stránek (rychlost webu) je jedním z faktorů, které Google zohlední při hodnocení dané stránky. Seznam tuto metriku nezohledňuje. Zrychlení webu je obecně nástrojem pro zlepšení uživatelského zážitku (UX), při používání webu. Přijatelná doba načtení stránky je kolem dvou vteřin, čím méně tím samozřejmě lépe.

Pár tipů jak zlepšit rychlost načtení stránek:

  • Používejte komprimované obrázky — Ideálně v řádech desítek až nižších stovek kB například za pomocí nástrojů compress a tinypng.
  • Zapnutí mezipaměti (cache) — Ukládejte poslední načtenou verzi stránek, čímž se zásadně sníží pro uživatele doba načítání.
  • Distribuce obsahu pomocí CDN — Content delivery network je služba, která slouží k urychlení načítání obsahu webu, díky distribuci obsahu uživateli, z celkového většího počtu serverů a nižší fyzické vzdálenosti mezi serverem a uživatelem.
  • Rychlejší hosting — Někdy se vyplatí mít koupený hosting nabízející vyšší rychlost a stabilitu. Vhodné také je, aby servery byly v relativní geografické blízkosti vůči cílovému publiku.

Optimalizace rychlosti webu je velká kapitola sama pro sebe a ovlivňuje ji jak práce programátorů, koderů, tak i samotných uživatelů a správců webu viz velikost nahrávaných souborů, fotek a bannerů. Stejně tak kvalita železa na hostingu a při optimalizaci můžeme doporučit využít nástroj Google PageSpeed Insights, který vám odhalí kritické body pro zlepšení.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Autor faktoru: Šimon Seďa (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Bez vlivu

Míra závažnosti: Střední
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit