Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Stavové kódy: 4XX

Tato skupina stavových kódů 4xx označuje chybu na webu a může to znamenat, že například vyhledávač odkazujete na stránku, která už neexistuje. Nejčastějším případem je chyba 404, která může být způsobena vyprodaným produktem, smazanou stránkou a obrázkem, změnou URL bez přesměrování atd.

Po zjištění stavového kódu 404 vyhledávače ještě několikrát zkusí stránku navštívit, ale pokud stav přetrvá, vyřadí stránku z indexu. V případě stavového kódu 410 je vyhledávač (i návštěvník) informován o tom, že stránka je trvale odstraněna, proto ji vyhledávače vyřadí z indexu ihned. Stránky s chybou 404 můžete objevit například v Collabimu nebo GSC.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Pokud máte zaindexované stránky, které vedou na váš web relevantní publikum a nyní taková stránka vykazuje chybu 404, určitě doporučujeme stránku opravit, případně přesměrovat. Vyřazením takových stránek z indexu může vést k nečekanému poklesu trafficu a tržeb.

Autor faktoru: Jan Vanžura (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Negativně
: Seznam
Negativně

Míra závažnosti: Vysoká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit