Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Nový kurz, Svatý grál 2.0, automatické návrhy klíčových slov a další vychytávky

Po krátké odmlce nadešel čas představit vám příval novinek, které se v Collabimu odehrály. Jako vždy, pracujeme na tom, abychom vám přinesli nejlepší možné výsledky, a je nám potěšením sdělit vám několik vzrušujících novinek, které jsme připravili.

V posledních týdnech jsme byli zaneprázdněni vylepšováním naší aplikace, nasloucháním vašim nápadům a převáděním těchto námětů do praxe. Dnes vám přinášíme nové funkce a vylepšení, která jsme navrhli s cílem zlepšit vaše uživatelské prostředí, efektivitu a pohodlí.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Představujeme vám COLLABIM trénink

Náš klasický SEO trénink asi znáte. Ale mezi našimi kurzy stále něco chybělo. Spousta našich klientů – a nejen nových – se ptalo po nějakém vzdělávacím programu, který by je provedl naší aplikací. Hledali kurz, kde by se dozvěděli, jaké funkce aplikace nabízí, jak nástroj používat, co sledovat a jak to využít.

Ano, SEO trénink obsahuje část, která se týká Collabimu, ta se však zaměřuje primárně na využití pokročilých funkcí v rámci SEO. A pokud jste do Collabimu zatím zadali prvních pár klíčových slov, je dost možné, že jste se s těmito dalšími funkcemi zatím ani nesetkali. A kvůli tomu jste nástroj třeba nakonec odložili stranou.

Proto jsme se rozhodli připravit zbrusu nový kurz, který vás provede krok po kroku Collabimem. Od základního nastavení, přes jednotlivé sekce až po přípravu kompletní analýzy klíčových slov. Představujeme vám nový COLLABIM trénink.

Kurzem vás provede Dalibor společně se SEO specialisty Michalem Binkou ze SEO prakticky a Pavlem Strouskem z plzeňského ANT studia. Jelikož jsou Michal Binka i Pavel Strousek zároveň našimi klienty, práci s aplikací uvidíte i z pohledu uživatelů a nejen našima očima.

Stále si nejste jisti, jak aplikaci správně využít? COLLABIM trénink je možná právě pro vás.

Drobná vylepšení na studiu

U kurzů ještě chvíli zůstaneme. Aby se vám lépe studovalo, na studium.collabim.cz jsme ke kapitolám každého kurzu přidali zaškrtávací políčka.

Nyní si tak můžete každou splněnou kapitolu odškrtnout a poté, co se za nějaký čas vrátíte ke kurzu, bude mít jasno, kde jste přesně skončili.

Kapitoly můžete odškrtávat jak v menu po levé straně, tak i přímo v kapitole samotné. Na konci kapitoly vždy najdete zaškrtávací poličko, kterým si kapitolu lze označit za splněnou.

Hned pod tím najdete také tlačítka se šipkami, kterými si můžete přepnout následující, či předchozí kapitolu.

 

Nové možnosti pro automatické návrhy klíčových slov

Automatické návrhy klíčových slov je relativně nová funkce, kterou jsme dlouhodobě ladili. Dostali jsme od vás nespočet námětů, za které moc děkujeme.

Nově jsme automatické návrhy slov značně vylepšili. Tato funkce nyní obsahuje nové přehledy, podrobné filtrování a zejména hromadné akce na klíčových slovech a možnost exportu, o které jste žádali. Již nemusíte odklikávat jeden výraz po druhém, aktuálně už je možné pracovat s celým přehledem hromadně.

Já se jmenuji pan Inkognito

Některé nástroje v Collabimu používají data z naší databáze. Do té se data klíčových slov dostanou z různých zdrojů, například:

  • již několik měsíců aktivně nakupujeme z různých zdrojů nejhledanější výrazy (největší část naší DB)
  • z měření SERPu
  • z Google Ads
  • a v neposlední řadě i díky pravidelnému měření v různých projektech (bez jakékoliv vazby na konkrétní projekt)

Pokud byste si však nepřáli, aby unikátní klíčová slova, která měříte, byla započítána do naší databáze, pak je možné aktivovat nový Inkognito režim. Ten můžete zapnout v sekci Účet a tarif -> Nastavení účtu.

Podrobně se o Inkognito režimu dočtete v naší nápovědě.

Říkal si hurikán

Taktéž jsme zapracovali na optimalizaci některých funkcí a ty vám nyní budou fungovat rychleji.

Plošně jsme zrychlili načítání celého Collabimu o 150 ms pro každou stránku, což se na první pohled nemusí zdát jako velké číslo, ale celkově se jedná o výrazné zrychlení.

K tomu jsme významně zrychlili importy klíčových slov. Klíčová slova se nyní ukládají průměrně 6x rychleji a excelové soubory s velkými počty slov se načítají ještě 13x rychleji. Proto již nestrávíte tolik času u načítání progres lišty, která se pohybuje šnečím tempem.

A také jsme zvýšili rychlost načítání sekce “Historie klíčových slov. Dlouhé čekání, než se přehled načte, se tedy již stalo téměř historií.

Svatý grál 2.0 aneb Průzkumník vyhledávačů v BETA testování

Každým dnem se můžete těšit na vypuštění nové funkce, na které jsme pracovali poslední měsíce. Svatý grál Collabimu je super, ale bylo třeba pro získání výsledků stále čekat na export a pak se ve výsledných datech “přehrabovat” v excelu.

Tomu bude brzy konec!

A nakonec ještě nové články v naší Akademii

Ze SEO zpravodajství:

A v sekci Knihovna najdete od minule opravdu spoustu nových praktických článků:

Prozatím se loučíme a brzy zase naviděnou!

Více pro analýzu klíčových slov – proč je důležitá a jaký je postup při tvorbě analýzy krok za krokem se dočtete v článku Analýza klíčových slov: kompletní průvodce postupem.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit