Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Dubnový Google update recenzí

Uběhl měsíc od rozsáhlé aktualizace algoritmu jádra vyhledávače a Google již představil další update. 12. dubna 2023 Google oznámil nový update systému pro vyhodnocování recenzí. Doposud poslední verze byla vydána 21. února 2023.

Co je update recenzí?

Jedná se hodnotící systém, který Google používá pro vyhodnocování obsahu recenzních stránek. Díky tomuto systému Google obvykle zařazuje stránky, které nabízejí odbornější a relevantnější recenze, na lepší příčky ve vyhledávání. Lidé by tak měli dostávat kvalitní odpovědi na otázky, které hledají. Podrobněji jsme tento systém rozepsali v našem předchozím článku pro update recenzí.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Tento systém nezahrnuje recenze třetích stran (tedy uživatelské recenze), týká se skutečně pouze recenzních stránek jako takových. Může se jednat tedy o stránky, které poskytují nějaké doporučení, srovnání či testování apod.

Má systém vliv na celý web?

Google vysvětluje, že systém primárně vyhodnocuje obsah na úrovni jednotlivých stránek, pokud však web poskytuje převážně recenzní obsah, pak systém může mít dopad na celý web. Upozorňuje, že v případě nápravného opatření ze strany webu se mohou změny projevit až po další aktualizaci. Taktéž je třeba počítat s tím, že Google používá různé systémy pro vyhodnocování obsahu stránek a systém pro recenze je pouze jedním z nich.


Zdroj: developers.google.com

https://developers.google.com/search/updates/reviews-update

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit