Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Novinky z Collabimu v říjnu 2018

Pokud raději sledujete video než čtete, opět jsme pro vás novinky shrnuli zde.

Školení Collabimu a SEO

Vzhledem k narůstajícímu počtu zákazníků a zejména nových uživatelů jsme se rozhodli zavést školení Collabimu a SEO.

Posledních několik měsíců jsme totiž pozorovali vzrůstající trend, že mnoho našich nových uživatelů (ale i stávajících) nevyužívá zdaleka takový potenciál Collabimu, který by mohli. Proto jsme se rozhodli uspořádat tato školení ve spolupráci se špičkovými odborníky na SEO v ČR i SR z řad našich certifikovaných specialistů (Dalibor je zde za Collabim, určitě by o sobě nehovořil jako o odborníkovi na SEO).

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Tato školení jsou unikátní tím, že nabízejí praktický pohled na SEO, respektive přímo na váš web – budete-li si to přát i formou konzultace nějakého Vašeho problému. Můžete tak získat radu od profíků za zlomek běžné tržní ceny – a to přímo nad reálnými daty ve Vašem Collabimu.

Můžete si vybrat z různých okruh školení, až již Collabimu a SEO (určena zejména pro nováčky v internetovém marketingu) či samostatně Collabimu (tato školení jsou určena převážně pro profesionály, ať již z řad agentur či freelancerů).

Více informací najdete na collabim.cz/skoleni.

Slevový kupón na školení Facebooku a reklamy na Facebooku

Opět ve spolupráci s Tomášem morávkem jsme vám v měsíci říjnu přinesli další 100% slevu na jeho nový kurz SUPERCHARGE your Facebook Marketing & Facebook Ads in 2019.

Tento slevový kupon najdou všichni naši platící zákazníci v sekci Mé údaje najdete v pravo nahoře ve vašem Collabimu.

Přidána možnost načíst URL ze sitemapy do OTA Url analýzy

Do jednorázových analýz – přesněji analýzy URL adres – jsme přidali možnost načtení datasetu přímo ze sitemapy vašeho či jakéhokoliv jiného webu. Jako bonus mnohdy není vůbec třeba zadávat přímo adresu sitemapy, protože pokud je web správně udělán (tedy obsahuje robots.txt či sitemap na standardním místě) stačí zadat pouze název domény a my si již hledáme sitemap sami a načteme dataset URL adres automaticky – setříme tak zase o něco více drahých sekund.

Upraven Sitemap Extractor tak že se snaží sám nahledat soubor sitemap.xml

Stejná funkce potom k dispozici u oblíbeného sitemap extraktoru v sekci Nástroje každého vašeho projektu. Opět stačí zadat pouze doménu a my si již najdeme sitemapu a vyexportujeme vám ji do excelu či do textového pole, abyste si ji mohli rovnou zkopírovat do schránky. Šetříme čas nadruhou!

Přidána možnost v PPC OTA získat klíčová slova z GA a GDS + možnost získávat URL přímo ze sitemapy

Do PPC analýz jsme přidali chybějící možnost načtení vstupního datasetu klíčových slov z Google Analytics a Google Search Console. Také je zde k dispozici velmi oblíbený získávač slov z URL. Stačí tak zadat pouze adresu webu a my si již vytáhneme všechna slova, která jsou na dané stránce důležitá. Nebojte tato slova Vám samozřejmě ukážeme a vy si je můžete protřídit dle libosti.

Přidán slevový kupón na systém REENIO – 1 měsíc pro balíček BUSINESS zdarma

Protože jsme při návrhu nového designu (který přijde velmi brzy) používali rezervační systém REENIO a napsali jsme o tom článek, dostali jsme za odměnu pro všechny naše klienty slevový kupón na tento systém – jeden měsíc na balíček Business zdarma. Slevový kupón opět najdete v záložce Mé údaje ve vašem Collabimu. O naší zkušenosti s nástrojem si pak můžete přečíst zde.

Doplněna tabulka historie klíčových slov o informace o poslední naměřené pozici a její zohlednění v grafech.

Přehledovou tabulku historie pozic klíčových slov jsme obohatili o hodnoty z předchozích měření, které v tomto přehledu chyběly.

Vylepšení Svatého grálu

Na žádost předního českého linkbuildera Zdeňka Dvořáka alias Linkiho jsme vylepšili podstatným způsobem výstup dat z nástroje Svatý grál.

Nyní tak můžete vidět zásadní informace týkající se statistik zobrazovaných klíčových slov nejenom na slovech veřejných, ale všech, které Collabim zná. Například tak hned na první pohled uvidíte, jaká je struktura vyhledávačů mezi klíčovými slovy, na která známe pozice.

Dále jsme také přidali přistávací stránky, na které vyhledávače z výsledků ukazují. Najdete jak v náhledu Svatého Grálu, tak v následném exportu.

Pohodlnější jsme udělali také zadávání domény k vyhledání ve Svatém Grálu. Nyní stačí zadat doménu – například bez www a my už si ji upravíme tak, abychom vám ukázali relevantní data a neobírali vás o čas vymýšlením, jak přesně máte doménu zadat, abyste data dostali.

Nový design aplikace

Ochutnávku nového designu který již velmi brzy přijde na vaše monitory jsi už nyní můžete ochutnat na přihlašovací a registrační stránce do Collabimu. Nově můžete využít pro přihlášení do Collabimu také svůj účet z facebooku, či googlu.

Pokud Google seznam a další vyhledávače dají již v Novém roce se někteří z Vás budou moci podívat do zbrusu nové aplikace která bude svou použitelností a designem odpovídat roku 2019.

Máte-li zájem být mezi prvními testery naší nové aplikace, přihlaste se prosím zde.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit