Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google na Slovensku zřejmě provádí SERP testy

V posledních dnech se nám začali ozývat klienti ze Slovenska, že se jim nezdají pozice na Google SK a rádi by naše prověření. Po několikerém prověření jsme konstatovali, že je na naší straně vše v pořádku a zřejmě si Goole opět jen hraje s řazením výsledků a také s cílovými stránkami, jak je to u něj velmi častým zvykem (velmi se nám líbí pro tento jev výraz od Filipa Podstavce Google DANCING).

Tento problém zachytilo také mnoho jiných nástrojů a diskuzí, např.:

A další.

Nemáte-li přístup do zmíněných skupin:

S ohledem na GDPR jsme anonymizovali fota a jména.

Ponořili jsme se tedy do vlastních dat a jelikož jsme až donedávna dělali měřených vzorek na našich statistikách vyhledávačů pouze na Google CZ a Seznam CZ, museli jsme analyzovat přímo surová data, což si vyžádalo mimo jiné také vlastní server pro přepočet (za zmiňovanou dobu šlo o více než 4 miliony měření).

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Nicméně podařilo se a dali jsme dohromady report, na jeho výsledky se můžete podívat na nové záložce zde či méně interaktivně zde:

V posledních dnech je zde vidět výrazně větší počet změn, než to bylo před měsícem. Nutno ještě dodat, že už asi 1 rok má Collabim automatické přeměřování pozic, pokud dochází k poklesu webu mimo sledování.

Tedy pokud by měl získat pozici 60+, když v předchozím měření nějakou měl, dochází automaticky k dalším 3 měřením v rozestupech 2 hodin, než tuto změnu potvrdíme a uložíme. Tím si můžeme být jisti, že zejména ty změny o 30 pozic (pokles) jsou několikrát potvrzeny a Google takto výsledky na daná klíčová slova zobrazil několikrát po sobě.

Nově tedy již na statistikách vyhledávačů můžete pozorovat také Google SK (byť pro něj máme zatím méně dat než pro Google CZ, na změny jsou tedy grafy citlivější).

Rádi bychom velmi poděkovali našemu certifikovanému SEO specialistovi P. Ondkovi z renomované slovenské agentury Basta digital, který nás neúnavně túroval na intercomu téměř každý druhý den a konzultoval s námi aktuální dění.

Dnes zatím klesnul počet změn o +-30 pozic na hodnotu 5,39%, stále však zůstává na vyšší hodnotě, než je běžné.

Další vývoj pro vás budeme sledovat.

Dalibor Jaroš za tým Collabimu.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit