Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Martin Žatkovič: Využití Svatého grálu v praxi

Ahoj Martine, mohl bys nám prosím říct, jaká funkce tě z posledních doby zaujala nejvíc a jak jsi ji využil?

Jasně! Rád bych jen v rychlosti ukázal, jak už jsme v praxi použili horkou novinku Svatý grál. Máme klienta v oblasti poskytování ubytování po celé ČR a spolupracujeme s ním již poměrně dlouho, tedy jsme již v rámci spolupráce poměrně dost doplnili naši analýzu klíčových slov, kterou pro jeho projekt máme a často aktualizujeme.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Chtěli jsme si ověřit, zda-li nám Svatý grál postkytne třeba nový pohled na věc či klíčová slova, která jsme mohli i přes naši snahu přehlédnout.

Vzali jsme si tedy největšího konkurenta a dalo by se číci i lídra v tomto segmentu e-chalupy.cz a zkusili zadat do svatého grálu a hned jsme zjistili, že máme asi co porovnávat.

Během několika minut (spíš vteřin) jsme dostali balík 1368 výsledků, z nichž bylo 878 unikátních klíčových slov, které jsme hned porovnali s tím, co u projektu evidujeme a zjistili jsme, že 797 nám jich v projektu chybělo (a to jsme jich sledovali 922).

Tato slova jsme pak ještě pro jistotu prohnali jednorázovou analýzou hledanosti, abychom zjistili, zda-li to není jen nehledaný balast. A v případě 697 slov opravdu nebyl, měla hledanost nad 10 hledání za měsíc na Google.

Díky tomu jsme během několika minut objevili spoustu nových příležitostí jak v nových slovech, na kterých můžeme cílit, tak nás napadl úplně nový směr, kterým se vydáme – ten již programátorsky zapracováváme. Zajímá-li Vás, jak budeme dál postupovat, můžete se podíva také na Collabim workflow, které v naší práci používáme.

A určitě se o výsledek podělíme, jak budeme znát reálný dopad této optimalizace!

Díky Martine za Tvůj čas!

Máte také příklad, jak Collabim využíváte a chcete se o něj podělit? Napište nám, budeme moc rádi!

Martin Žatkovič

Prostě SEO / UX konzultant a zkušený webdeveloper v Plzni, který píše o internetovém marketingu, webech a všemožném, co se okolo toho točí. Srozumitelně, lehce a pro všechny.

Martin Žatkovič
Agentura ANT studio.cz

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit