Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Filtry, MARKET dominátor API, GA4 a první zprávy z Collabimu tohoto roku

Uběhl první měsíc nového roku a my máme za sebou první várku novinek. Naposledy jsme se vám hlásili před vánočními svátky, ale od té doby jsme nepolevili, proto vám nyní představujeme další užitečné věci v rámci našich služeb. Co se v Collabimu událo nového?

Nová kapitola v SEO tréninku

Jste-li studenty našeho SEO tréninku, jistě jste si všimli, že kurz čas od času zaktualizujeme. Většinou přidáváme bonusový obsah nebo nové kapitoly, které rozšiřují původní obsah. To je i aktuální případ – přidali jsme totiž kapitolu o Google Analytics 4, která navazuje na předchozí verzi. V nové kapitole se tedy dozvíte o rozdílech mezi předchozími Universal Analytics a novými Google Analytics 4.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Pokud jste studenty SEO tréninku, můžete si kapitolu o GA4 přehrát na tomto odkazu.

Bloky v reportech

Spravujete řadu projektů a generujete tak hromadu reportů pro své zákazníky? Nastavovat jednotlivé bloky pro každý projekt zvlášť bývávalo vskutku zdlouhavé.

Nově můžete ukládat bloky reportů do vlastních profilů. Profily můžete následně použít v jakémkoliv dalším projektu vašeho účtu. Bloky tedy již nemusíte zdlouhavě nastavovat pro každý projekt zvlášť.

Nový filtr na přehledu konkurence

Pokud pravidelně srovnáváte své pozice s konkurencí, nyní vám to půjde o něco rychleji. Na přehled konkurence jsme totiž přidali nový filtr “Content gap”, který vám umožní vyfiltrovat pozice, které jsou lepší, nebo naopak horší jak vaše konkurence.

Filtr najdete standardně mezi filtry v horní části nad přehledem klíčových slov konkurence:

Po kliknutí již můžete filtr detailně nastavit:

Market dominátor API

Načítáte data z API do tabulek či dalších nástrojů? Pokud jste si oblíbili nástroj Market dominátor (Teoretická návštěvnost), který vám pro klíčová slova vypočítává teoretickou návštěvnost, pak jistě oceníte novou funkci, kterou jsme přidali do našeho API.

Nyní je tedy možné získávat data i pro tuto metriku. Upozorňujeme však, že se stále jedná o funkci v BETA testování, výstupy se tedy mohou v budoucnu ještě změnit.

Nové články na naší akademii

V akademii jsme reflektovali nové updaty Googlu z konce roku:

Naší knihovnu jsme opět rozšířili o nové články týkající se dalších SEO faktorů či SEO terminologie:

Toť shrnutí prvních novinek tohoto roku. Neusínejte však na vavřínech, již pracujeme na dalších vylepšeních!

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit