Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Zase ta GSC – výpadek 16.12.2021

Zasáhl Vás také výpadek Google Search Console? Od včerejšího (16.12.2021) brzkého odpoledne si řada SEO specialistů začala na Twitteru stěžovat na totální výpadek GSC. Stránka se ani nenačetla. Později tento problém potvrdil i samotný Google na svém Twitteru s ujištěním, že na odstranění potíží pracují. Za poslední měsíce to není jediný problém v Google Search… Detail článku »

Mýtus vyvrácen: Google hodnotí Vaše stránky dle IP adresy

Google při rankingu Vašich stránek přihlíží k IP adrese. Starý mýtus, jehož vyvrácení se k Vám možná ještě nedostalo. Začněme ale od začátku. Proč by to vůbec mohla být pravda? Pojďme se společně dnes zamyslet. Co když Váš web běží na serveru, který sdílíte s dalšími 499 weby a 90 % z nich jsou porno… Detail článku »

Weby bez negativních recenzí působí méně důvěryhodně

Google aktualizoval nápovědu a nově v ní uvádí, že weby s mixem pozitivních a negativních recenzí bere jako více důvěryhodné.  Konkrétně Google v dokumentaci uvádí, že: “Recenze jsou důležité pro potenciálního zákazníka, pokud jsou upřímné a objektivní. Zákazníci považují mix pozitivních a negativních recenzí za důvěryhodnější. Vždy můžete zákazníkovi na recenzi odpovědět,  ukázat tak Váš… Detail článku »

Google testuje vizuální vyhledávání

Google začal testovat vyhledávání pomocí ikony foťáku pro mobilní zařízení. To znamená, že některým uživatelům Googlu se v okně pro zadání vyhledávacího dotazu zobrazuje toto tlačítku. Pokud na něj kliknout, tak mají možnost pořídit fotku a Google podle této fotky doplní vyhledávací dotaz a ukáže relevantní výsledky. Standardní vyhledávání: Vizuální vyhledávání:   Pravděpodobně ještě nějaký… Detail článku »

Google testuje protokol IndexNow

Před pár dny jsme Vás informovali o protokolu IndexNow, který zatím podporují pouze vyhledávače Bing a Yandex. Při nastudovávání informací o IndexNow asi nejeden SEO specialista a správce webu vyslovil zbožné přání “Kéž by tohle zavedl i Google”  Možná se dočkáme! Google v posledních dnech potvrdil, že protokol IndexNow začal také testovat. To by mohlo… Detail článku »

IndexNow – přikažte robotům navštívit Vaše stránky

Upozornění: Aktuálně jsme zaznamenali změnu ve fungování operátoru “allintitle:”. Google v některých případech nezobrazuje počet výsledků ve vyhledávání. KGR si proto můžete ověřit přímo v Collabimu přes funkci Změření KGR. Jak dlouho Vám naposledy trvalo, než si vyhledávač všiml, že máte novou stránku nebo nějakou změnu na již indexované stránce? U nás to bylo více… Detail článku »

Google zredukoval podporovaná strukturovaná data

Dle oficiálního dokumentu o novinkách na Google došlo k odstranění 12 typů strukturovaných dat. Test rozšířených výsledků již nebude u stránek s těmito strukturovanými daty zobrazovat upozornění na chyby v kódu právě strukturovaných dat. Ani ve výsledcích vyhledávání nebudou nadále tato odstraněná strukturovaná data zobrazována a podporována.  Co bylo odstraněno: HowTo: description field. QAPage: mainEntity.suggestedAnswer.author,… Detail článku »

Google neklasifikuje typ webů podle použité technologické platformy a infrastruktury

Na trhu je mnoho technologických platforem, na kterých si můžete svůj web vytvořit. Každá z nich původně vznikla se zaměřením na určitý okruh či téma webu, jako je například blog, e-shop a další. Pro Google by tak bylo velice snadné klasifikovat weby podle toho, na jaké platformě byly vytvořeny. To by ale znamenalo míchání hrušek… Detail článku »

Google nezajímá co je na obrázku

Algoritmus webového vyhledávání Google se vůbec nezajímá o to, co je na obrázcích na webu. Nehodnotí, zda je obrázek “hezký” nebo “ošklivý” a co konkrétně se na něm nachází. Vyplývá to z vyjádření John Mueller při pravidelném Search Central SEO hangout s Googlem. Z vyjádření tak vyplývá, že by Google nijak neměl přihlížet k tomu,… Detail článku »

Google – Slučování výsledků ve vyhledávání

V poslední době jsme zaznamenali, že Google slučuje některé výsledky ve vyhledávání. Pravděpodobně ke sloučení přistupuje v momentě, kdy pro dané klíčové slovo existuje více odpovídajících vstupních stránek pro jeden web.  Jak takové sloučení vypadá? Zkuste si do Google zadat “collabim hodnocení”. Pravděpodobně uvidíte tento výsledek Všimněte si stránky na druhé pozice, pod kterou je… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit