Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak na vánoční propagaci?

V dnešním článku vám předvedu, jak můžete pomocí Collabimu jednoduše vyhledat ty nejzajímavější weby pro vánoční propagaci vašeho webu, nejčastěji asi e-shopu. Využijeme k tomu nový nástroj Site finder.

Příprava

Nejdříve přidáme do Collabimu nový web, jehož tématem jsou vánoční dárky, např. http://www.vanoce-vanocni-darky.cz/. Pokud bychom analýzu prováděli na webu, který se netýká vánočních dárků, výsledky by nemusely být tak kvalitní.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Nyní si pro web vanoce-vanocni-darky.cz uděláme analýzu klíčových slov. Pro co nejlepší výsledky doporučuji přidat alespoň 100 slov na téma:

  • (vánoční) dárek pro maminku, tatínka, přítelkyni, babičku atd.,
  • tipy na dárky,
  • originální dárky,
  • vánoce,
  • …určitě vás napadnou další.

Mnou nalezená slova si stáhněte a můžete si je naimportovat do svého účtu v Collabimu.

Výsledky

Collabim za pár hodin vyhledá k zadaným klíčovým slovům další weby o vánočních dárcích (celkem 638 webů).

Ve výsledcích jsem narazil na několik zajímavých webů:

  • První je náš ukázkový web vanoce-vanocni-darky.cz. Po jeho rozkliknutí zjistíme, že má dobré pozice na 27 z celkových 109 sledovaných klíčových slov. Z toho můžeme usoudit, že má vysokou návštěvnost z vyhledávačů. Podobně zajímavý je i web vanocni-darky-levne.cz.

  • Pro umístění článku/banneru se hodí např. vanoce-vanocni-darky.com nebo luxurymag.cz. Tyto weby jsou obsahově bohatší a mají také mnoho dobrých pozic ve vyhledávačích na sledované fráze.
  • Spíše bych se vyvaroval jednostránkovým doorway webům jako vanocni-darky.biz. Pokud ale za propagaci nabídnou dobrou cenu, zkuste je využít.
  • Narazíte i na zajímavá diskusní fóra jako zeny.cz, baby-cafe.cz nebo emimino.cz. Do nich můžete vhodně přispívat nebo si na příslušných webech koupit reklamu.

Site finder nabízí samozřejmě mnohem více zajímavých webů, které se do článku nevešly. Pokud potřebujete svůj web před Vánoci zpropagovat, určitě Site finder vyzkoušejte. Ušetří vám hodiny ručního hledání ve výsledcích Googlu. Podle dosažených pozic ve vyhledávačích můžete navíc odhadnout návštěvnost, kterou vám konkrétní web přivede.

Poznámka: Site finder je zatím zdarma u všech účtů. Do budoucna ale bude k dispozici jen pro platící klienty.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit