SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Měření rychlosti stránek již i v české Google Search Consoli

Jak jsme nedávno psali v našem SEO zpravodajství, Google zkouší integrovat nástroj měření rychlosti načítání stránek – PageSpeed Insights – do Google Search Console (GSC). Zatím je nová funkce označena jako experimentální, ale je již dostupná všem uživatelům. K nové funkcionalitě se můžete dostat buď v levém menu v části „Vylepšení“, nebo po srolování na přehledu, kde je proklik na tu samou stránku.

 

A jaké jsou první dojmy?

Rychlost stránek je zobrazována v přehledném grafu o třech kategoriích – pomalé, průměrné, rychlé – stejně jako v PageSpeed Insights. To vše pro mobilní zařízení a pro počítač. Po kliknutí na přehled si můžete zobrazit detailnější informace

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Na grafu přehledu si můžete zobrazit všechny kategorie stránek a níže se Vám vypíšou nalezené problémy. Po kliknutí na problém se lze dostat ještě dál ke konkrétním adresám.

Ale zde pozor! Nejsou vypsány všechny problémové adresy, pouze jeden příklad, který reprezentuje celou skupinu adres se stejným problémem. Po kliknutí na tuto adresu se zobrazí výčet dvaceti dalších adres se stejným problémem s možností změření konkrétní stránky v PageSpeed Insight. V GSC totiž žádné další detaily o rychlosti stránky vydolovat nelze. Jak je v GSC dobrým zvykem, vše si můžete vyexportovat, nicméně zatím toho není moc…

Integrace PageSpeed Insight je skvělý přehled, ale zatím slouží spíše jako propagace nástroje PageSpeed Insight, kde stejně skončíte, pokud se chcete o rychlosti stránky dovědět skutečně podstatné informace. O dalších funkcích Google Search Console si můžete přečíst v našem článku.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit