SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google BERT update – zaostřeno na vyhledávání v anglickém jazyce

Google aktuálně uvedl úpravu vyhledávacího algoritmu, která má ovlivnit až 10 % všech vyhledávacích dotazů v anglickém jazyce.

BERT je algoritmus pro hluboké učení umělé inteligence na zpracování přirozeného jazyka. Pomůže stroji pochopit, co slova ve větě znamenají se všemi nuancemi kontextu.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Na příkladu níže je ukázka zpracování vyhledávacího dotazu na zjištění potřeby cestovních víz z Brazílie do USA před a po aplikaci BERTa. Je vidět, že BERT zodpověděl dotaz mnohem lépe, zatímco v předchozím případě Google nedokázal rozlišit kontext dotazu a vyhledal stránku pro americké cestovatele mířící do Brazílie.

Příklad zpracování vyhledávacího dotazu pomocí BERTa
Příklad zpracování vyhledávacího dotazu pomocí BERTa

 

Podle vyjádření Googlu jde o největší úpravu vyhledávání za posledních let. Tato úprava se zaměřuje na složité vyhledávací dotazy, které jsou položeny například formou věty. Algoritmus BERT chce Google postupně nasazovat i na další jazyky včetně češtiny. Už se těšíme, až si s Googlem popovídáme 🙂 Collabim umí i anglicky, stačí si Vaše zahraniční projekty založit ke konkrétní geolokaci.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit