SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Další opatření EU proti Google visí ve vzduchu

Je to dva roky zpět, co Google obdržel pokutu ve výši 2,4 mld EUR od Evropské unie za porušování antimonopolních předpisů, když upřednostňoval vlastní službu pro porovnávání cen před konkurenčními.

Nejoblíbenější internetový vyhledávač na světě následně nabídl svým konkurentům reklamní prostor v horní části vyhledávací stránky, což jim mělo dát šanci soutěžit za rovných podmínek.

Na tento odkaz NEklikejte, pokud chcete s Vaší konkurencí hrát v SEO fair play.

Příběh však pokračuje dál stížností anglického porovnávače cen Foundem, který poukazuje na to, že Google nedodržuje rozhodnutí EU. Podle nich Google nadále upřednostňuje vlastní službu pro nákupy a porovnávání cen.

Podle vyjádření evropské komisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager se opatření, která zavedl Google, míjí účinkem, protože nepřivedla na stránky porovnávačů cen další traffic. Celá tisková zpráva. V budoucnu se tak může stát, že se vzhled výsledků vyhledávání bude znovu měnit na základě opatření EU.

V Collabimu si můžete snadno zjistit nejen přítomnost v placených výsledcích vyhledávání, ale ve všech prvcích výsledků vyhledávání. Více o tzv. SERP features ve videu od minuty 8:50.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit