Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Search Console bude umět měřit rychlost stránek

S integrací nástroje PageSpeed Insights do Google Search Console (GSC) Google koketoval již dříve tento rok, ale teď to vypadá, že se posunul ve své snaze o podstatný krok dál. Prozatím je nástroj pro měření rychlosti stránek dostupný pouze vybraným uživatelům, ale snad již brzy zpřístupní novinku všem. Podívejme se na první dostupné obrázky.

V české verzi GSC jej po oficiálním spuštění s největší pravděpodobností najdeme v části Vylepšení.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>
Měření rychlosti stránek v Google Search Console
Rozpad stránek podle rychlosti načtení a použitého zařízení, zdroj: Search Engine Land

 

Bude možné izolovat velmi pomalé stránky.

Detail stránek v Google Search Console s nízkou rychlostí načítání
Nejpomalejší stránky v reportu Google Search Console, zdroj: Search Engine Land

 

Rychlost načtení stránek není důležitá pouze pro hodnocení Googlem, ale také pro spokojenost návštěvníků Vašeho webu a tím i pro Vaše konverze. V Collabimu už nyní můžete sledovat rychlost stránek v části Stránky.

Podrobný přehled a návod jak pracovat s Google Search Console naleznete v článku Google Search Console: Kompletní návod, triky, postupy pro 2023.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit