Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google: Noindex neovlivní pozdější zaindexování stránky

John Mueller z Googlu dostává přes Twitter řadu otázek ohledně Googlebotů a Googlu obecně. Pravidelně se na ně snaží odpovídat a pomáhat tak majitelům stránek a specialistům vyřešit jejich problémy, či potvrdit nebo vyvrátit jejich tvrzení. 

Tentokrát odpovídal na dotaz: “Slyšel jsem, že Google si pamatuje historii indexace stránek webu, a pokud byl na určité stránce meta tag noindex, je poté složitější ji zaindexovat po změně na index.”

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

John jednoduše odpověděl, že to není pravda. 

Tato domněnka se nejspíše objevila, protože pokud máte nastavený na stránce meta tag noindex, robot stránku neprochází tak často. Jakmile ovšem robot zjistí, že jste značku změnili na index, začne stránku okamžitě indexovat a zařadí ji do SERPu. Nemusíte se tedy bát toho, že by Google Váš web penalizoval, pokud budete mít na některých stránkách nastaven noindex, který poté nastavíte na index. 

 

Zdroj: https://www.seroundtable.com/noindex-google-index-29491.html

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit