Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Novinky v srpnu a září 2018

A je to opět tady, téměř pravidelná dávka novinek z našeho nástroje. Jistě vám neušlo, že jsme začátkem září novinky vynechali. Bylo to z prostého důvodu.

A jako již je zvykem, nechce-li se vám číst novinky, je tu i video:

Neměli jsme co publikovat 😀

Celé prázdniny jsme se totiž hodně věnovali vylepšování stahování pozic z Google, jelikož se nám klučina začal v červenci dost cukat a snažil se nám hodně znepříjemnit život.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Díky našemu super vývojářskému týmu jsme však během srpna rozjeli několik záložních metod pro stahování dat z Google a tím jsme zase naši spolehlivost posunuli na vyšší úroveň. Navíc jedeme vyšší rychlostí než kdy dříve a snažíme se doručit změřené pozice do 12 hodiny každého dne.

Začátkem září jsme se však opět vrhli do práce na vylepšování našeho nástroje a vedle vývoje nového vzhledu jsme se samozřejmě dál zaměřovali na to, jak našim zákazníkům usnadnit každodenní práci v internetovém marketingu. Jdeme na to.

Zvýšení počtu znaků na 100 v jednorázovkách

Dřívější omezení 50 znaků na frázi/slovo v případě jednorázových analýz vzalo za své a nyní můžete s přehledem kontrolovat i své oblíbené long-tailové výrazy.

Instantní import GA, GSC a získávač slov v URL v jednorázovkách

Další funkcí, kterou jsme vyslyšeli přání našich uživatelů je přímé napojení na Google Analytics a Google Search Console v případě zadávání slov či URL do jednorázových analýz.

Pokud však žádný projekt nemáte s Collabimem propojen ani v GA ani GSC, nezoufejte. Každá z funkcí nově nabízí možnost okamžitého a jednorázového propojení. Toto napojení nijak neuchováváme a použijeme ho jen a pouze pro toto jedno získání dat do analýzy.

Dalším vylepšením je již dříve zmiňovaný získávač slov z URL. Stačí zadat URL adresu, ze které chcete slova vzít a voilà – máte je mít! Co se třeba podívat, jaká slova má na webu konkurence?

Přidáno stahování SERP FEATURES na Seznamu

Ano, Seznam má také SERP FEATURES.

Tak se podívejte, kdo tam má videa či PLA, možná budete (ne)příjemně překvapeni.

Nově stahujeme informace o YouTube videu na stránce vyhledávání

To samé umíme nově také u Google, tedy informace o YouTube videu ve vyhledávání.

PPC analýzy

V této oblasti jsme mákli a připravili dvě nové analýzy. Stačí vložit klíčová slova a vypadnou vám inzeráty. Někdo by mohl namítnout, že toto již umí Svatý grál. Nicméně ten analyzuje PPC na základě vložené domény, slova ovlivnit nemůžete.

A pak je tam ještě superlevná analýza, která pouze srovná vybrané domény a řekne, která z nich na vložené slovo inzeruje a která ne.

Více informací naleznete na collabim.cz/ppc.

Google Analytics vs. PPC analýza

Aneb mocný tool, díky kterému může konečně SEO a PPC spolupracovat. A to spolu nemusí ani moc mluvit.

Koukněte se sami:

Nové tarify – ADVANCED, AGENCY, CORPORATION

I v oblasti tarifů jsme vyslyšeli naše klienty a připravili nové tarify pro 10, 60 a 90 webů. Nově je také možné si objednat na naší podpoře i tarify pro 6,7,8 a 9 webů.

Mrkněte, zda-li by vám některý z nich lépe nevyhovoval:

https://www.collabim.cz/cenik.html

Rozstřelení Collabimu – znatelné zvýšení rychlosti

Doufáme, že jste si všimli, že posledních cca 10 dní je Collabim zase rychlý jako dítě po prvním kari. Z jedné databáze (před cca rokem) je dnes 6. Toto rozdělení jsme dokončovali v září a nejen, že přináší větší stabilitu a rychlost, ale každá důležitá data nyní v reálném čase duplikujeme, což má blahodárný vliv na spolehlivost.

O tomto rozdělení se určitě ještě rozepíšeme, neboť se jedná o kousek vpravdě husarský.

Sledujte nás a u příštích novinek opět načtenou.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit