SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Proč s Collabimem sledovat změnu cílových stránek?

Proč jsou pro nás cílové stránky tak důležité?

Stránka na kterou se uživatel z výsledků vyhledávání odkáže na náš web je velmi důležitá. Nenalezne-li tam odpověď, kterou skrze vyhledávač hledal, odejde a to je situace o kterou žádný majitel webu nestojí.

V Collabimu máme možnost sledovat cílové stránky. Jestliže už Collabim používáte, určitě jste si všimli, že velmi často se na jednu cílovou stránku odkazuje více klíčových slov. Díky funkci sledování cílových stránek máme přehled o tom, zda se uživatel z výsledků vyhledávání dostává tam kam si přejeme a pokud tomu tak není, rychle to zjistíme a máme možnost pracovat na změně.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Co se stane když se cílová stránka změní?

Pokud jsme pracovali na změně a uživatel se nyní dostává na stránku na kterou chceme aby se z vyhledávače odkázal, je vše v pořádku. Collabim nám v přehledu změn vstupních stránek sdělí, že změny bylo dosaženo a můžeme být spokojeni se svou prací.

Změna však nemusí nastat v souvislosti s našim úsilím a už vůbec nemusí znamenat změnu pozitivní. To je další důvod proč by nás měli změny vstupních stránek zajímat.

Plánujete, nebo právě pracujete na přechodu z HTTP na HTTPS, rebrandingu, změně struktury, nebo měníte počet stránek svého webu? To jsou všechno situace kdy musíme svoji pozornost zaměřit i směrem k cílovým stránkám.

 

Tip pro práci s cílovými stránkami v Collabimu >

Nastavte si ručně cílovou stránku v sekci klíčových slov:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruční nastavení cílové stránky vám umožní nejen mít lepší přehled o tom zda je URL shodná s URL z výsledků vyhledávání, ale pokud Collabim doposud ručně přidanou stránku nenalezl ve výsledcích vyhledávání, automaticky ji zařadí do sekce stránek a bude provádět její pravidelnou obsahovou a technickou kontrolu.

Sekce klíčových slov:

na první pohled vidíte zda se cílové stránky shodují, či nikoliv.

Sekce stránky:

ručním vložením cílové stránky docílíte i pravidelné kontroly.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit